Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wybrać odpowiednie kosze do segregacji śmieci?

kosze do segregacji śmieci
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Segregacja śmieci to podstawa troski o środowisko naturalne. Już małe dzieci wiedzą, że śmieci należy segregować i wyrzucać je do odpowiednich pojemników – w przestrzeni publicznej, szkole, przedszkolu, przychodni, galerii handlowej i oczywiście we własnym domu. Podpowiadamy zatem, jak wybrać estetyczne, trwałe i dobrze oznakowane kosze do segregacji śmieci.

Kosze do segregacji śmieci – jakie kupić?

Jak wybrać odpowiednie kosze do segregacji? Przede wszystkim warto dostosować wielkość koszy do segregacji odpadów do własnych potrzeb. Na rynku dostępne są kosze na śmieci segregowane – o niewielkiej pojemności (na przykład do użytku domowego) oraz takie o dużej wielkości (do miejsc użyteczności publicznej, biur, przychodni itd.).

Do wyboru jest kilka opcji:

  • Stojaki na worki – dostępne są pojedyncze stojaki, jak i modele do sortowania śmieci na trzy lub cztery frakcje. Stojaki pozwalają na zastosowanie worków na odpady segregowane o pojemności do 120 litrów. Mają lekką, a jednocześnie wytrzymałą i stabilną konstrukcję ze stali ocynkowanej. Stojaki wyposażone są w szczelne klapy w kolorach segregacji śmieci. Widoczne są również kolory worków, a zatem stojaki nie wymagają dodatkowego oznaczenia. Są praktyczne i łatwe w obsłudze.

  • Pojedynczy kosz – takie kosze są dostępne w różnych pojemnościach. Takie pojemniki są wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Cechują się estetycznym designem, a więc z powodzeniem mogą stanąć w firmach, sklepach czy też przychodniach. Pokrywa kosza jest w kolorze segregacji odpadów, a dodatkowo kosz jest oznakowany.

  • Zestawy koszy do segregacji odpadów – dostępne są różne pojemności oraz liczby frakcji (3, 4 lub 5 sztuk). Istnieje możliwość skomponowania uniwersalnego zestawu, umożliwiającego pełną segregację śmieci (papier, plastik/metal, szkło, odpady bio oraz odpady zmieszane). Bez problemu stworzysz taki zestaw do użytku domowego, ale dostępne są również pojemniki o znacznie większej pojemności (sprawdzą się w miejscach użyteczności publicznej).

Kosze do segregacji odpadów w domu – estetyczne i funkcjonalne

W warunkach domowych sprawdzają się kosze o pojemności 20-30 litrów. Wybierz kosze z pokrywami w kolorach, odpowiadających kolorom segregacji. Ułatwi to codzienne korzystanie z pojemników. Ponadto w warunkach domowych sprawdzą się kosze, które mają szczelne pokrywy. Warto też zwrócić uwagę na design koszy przeznaczonych do użytku domowego. Powinny to być estetyczne kosze o prostym designie; tak, aby można je było postawić nie tylko pod kuchennym zlewem. Pamiętaj bowiem, że na zestaw koszy musisz przeznaczyć nieco więcej miejsca.