Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pomysły na tapety i dekorację ścian w sypialni

tapeta jemioła
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Sypialnia jest jednym z najbardziej osobistych miejsc w domu, tym, w którym ludzie spędzają prawdopodobnie najwięcej godzin w ciągu dnia i gdzie znajdą intymność, której potrzebują i pragną. Z tego powodu ważne jest, aby ta przestrzeń stała się prawdziwym prywatnym sanktuarium, w którym odzwierciedla się osobowość i gusta jej właściciela. Choć może się to nie wydawać, wszystko, nieważne jak małe, w sypialni będzie mówić o osobie, która ją zajmuje. Z drugiej strony ważne jest, aby poświęcić czas na dekorację, bo choć wielu w to nie wierzy, ma ona pozytywny wpływ na osobę, która ją zamieszkuje, a z kolei w tworzeniu tej przytulnej i osobistej atmosfery, którą powinna odzwierciedlać każda sypialnia. W szczególności ściana łóżka lub okolice wezgłowia będą idealnym miejscem na umieszczenie tapety, czy większej części dekoracji. Jest to pusta przestrzeń z mnóstwem możliwości.

Kolor ścian

Przede wszystkim musimy zacząć od rozmowy na temat koloru ścian w sypialni. Niektórzy wolą zdecydować się na pastelowe kolory, a inni decydują się zaskoczyć mocniejszymi. Tak czy inaczej, należy pamiętać, że nie jest wskazane malowanie ścian w ciemnych odcieniach, takich jak fioletowy lub czarny, ponieważ sprawią one, że sypialnia będzie wyglądać na mniejszą. Istnieje również możliwość pomalowania ściany łóżka tylko na jeden kolor, co stanowi oryginalny punkt wyjścia, od którego można rozpocząć późniejsze dekoracje.

Idealna tapeta

Niektórzy decydują się nie zmieniać koloru ścian, ale zamiast tego je tapetować. Dzięki temu można uzyskać znacznie bardziej ostentacyjną sypialnię, z bardziej wyuzdanymi wzorami i projektami. Co więcej, jeśli się znudzi, wystarczy wymienić tapetę na inną. Jeśli poszukujecie inspiracji – zobaczcie modne tapety w kwiaty, tapety boho i tapety roślinne w sklepie Decoberry.

Naklejki na ścianę

Zasadniczo są to bardzo proste naklejki ścienne do umieszczenia, w tym przypadku, na ścianie łóżka. Mogą to być ilustracje, słowa lub frazy. To znaczy, że wzory są nieskończone, a użycie jednego lub drugiego będzie zależało od osobistych upodobań każdej osoby. Ważne jest, aby nie popełnić błędu przy ich umieszczaniu, ponieważ odklejenie ich może spowodować, że stracą one dużą część swoich właściwości klejących, a nawet pozostawią ślad na ścianie.

Frazy lub grafiki do ramek

Chociaż można je uzyskać dzięki winylom samoprzylepnym, istnieją one również w innych materiałach. Na przykład metalowe słowa, które na odwrocie mają małe naklejki samoprzylepne, które pozwalają na przyklejenie ich do ściany. Od winyli odróżnia je zazwyczaj to, że mają relief i nie są to tylko naklejki. Godne uwagi są także grafiki do ramek, które są bardzo uniwersalnym dodatkiem aranżacyjny, który odnajdzie się w każdej sypialni i szerzej… w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia.

Regał na książki

Dobrym pomysłem na udekorowanie ściany nad łóżkiem jest stworzenie miejsca do przechowywania książek. Innymi słowy, regał na książki. Dzięki temu ten kącik będzie bardziej przyjazny, a wystrój bardziej wzbogacony.

Lustro

Nie tylko dają poczucie głębi i przestronności, ale są też bardzo użyteczne. Umieszczenie lustra na ścianie nad wezgłowiem łóżka jest bardzo sugestywne.

Reprodukcje dzieł sztuki

Bardzo popularne i powszechne jest to, jak ściany łóżek są wypełnione zdjęciami lub obrazami. Pod koniec dnia, kawałek sztuki zawsze mówi wiele o miejscu i jest potężnym elementem każdego wystroju sypialni.

Pamiątki

Co jest bardziej osobistego niż zdjęcia i pamiątki? Jest to jeden z najpopularniejszych wyborów wśród młodych ludzi, a nie ma bardziej zaskakującej ozdoby niż ta, która powstaje z własnych wspomnień i doświadczeń. Dlatego duża fototapeta z domowymi obrazami na wezgłowiu to zawsze bajeczny zakład.

Szykowne oświetlenie

Nikt nie powiedział, że oświetlenie nie może być kolejnym elementem dekoracji. W rzeczywistości nie tylko jest, ale może stać się jednym z bohaterów. W tym przypadku dobrym pomysłem jest zastosowanie listwy z żarówkami LED, która otacza ścianę czołową lub nawet fototapety ze zdjęciami. Lampy te, choć nie zapewniają wielkiego oświetlenia sypialni, tworzą intymny i efektowny klimat.

Podsumowanie

Istnieje wiele kombinacji, które można wykonać, aby uzyskać najbardziej osobisty i błyszczący wystrój. Niektórzy decydują się na ryzyko i wybierają coś bardziej przyciągającego wzrok, podczas gdy inni stawiają na prostotę. Niezależnie od tego, nie ma żadnych wymówek, aby nie udekorować ściany łóżka do perfekcji i zaskoczyć każdego, kto go zobaczy.