Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Krasnale świąteczne jako nieprzemijający trend w dekoracjach świątecznych 2022

Krasnal świąteczny
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Święta coraz bliżej, rozpoczyna się dekorowanie domów i ogrodów. Zaczynamy poszukiwać nowych ozdób na choinkę czy też ciekawych dodatków do wnętrz. Warto więc wiedzieć, że wciąż wśród trendów świątecznych na topie są dobrze znane krasnale świąteczne, które stają się ponadczasową dekoracją. Jak więc możemy je wykorzystać do ozdobienia swoich domów? Sprawdźmy!

Dlaczego krasnale bożonarodzeniowe są tak popularne?

Święty Mikołaj oraz jego pomocnicy, czyli skrzaty świąteczne to stały element wszystkich dekoracji na Boże narodzenie. Sam wizerunek skrzatów wywodzi się z tradycji skandynawskich, gdzie skrzaty posiadają długie brody oraz spiczaste czapki nachodzące, aż na oczy. Zarówno skrzaty świąteczne, jak i Mikołaj mają ze sobą bardzo dużo wspólnego, z tego względu w nowoczesnych aranżacjach i modnych wnętrzach, skrzaty traktowane są jako alternatywa Mikołaja.

skrzaty świąteczne

Jak można udekorować dom za pomocą skrzatów świątecznych?

Trendy modowe w aranżacjach wnętrz na święta odchodzą od klasycznej czerwieni na poczet bieli bądź mieszanek złota z czerwienią oraz srebra. Na popularności zyskują także kraciaste, czerwono-zielone motywy, które ocieplają klimat wnętrza i nadają mu bardziej świąteczny charakter. Na uwagę zasługują również dekoracje o barwie butelkowej zieleni i granatu. Takie też są skrzaty świąteczne, występują one w modnych kolorach czernieni, szarości, złota, granatu. W dodatku kończyny wykończone są kraciastym materiałem, który podkreśla ich świątecznych charakter. Można wykorzystać je jako akcent w bardziej klasycznych aranżacjach, jak również jako dodatek do już wybranych dekoracji.

Krasnale świąteczne

Uniwersalnym wyborem są skrzaty świąteczne stojące, które można ustawić pod choinką, w przedpokoju lub na oknie. Dostępne są w różnych rozmiarach, można więc je bez trudu dopasować do dowolnej przestrzeni. Warto również zakupić skrzaty bożonarodzeniowe siedzące, te świetnie nadają się do dekoracji mebli, sof bądź niewielkich przestrzeni.

Do jakich wnętrz pasują skrzaty świąteczne?

Zazwyczaj przestrzenie urządzone w stylu klasycznym możemy udekorować nowoczesnymi trendami! Duże krasnale świąteczne bądź małe w eleganckiej kolorystyce, ustawione w widocznym miejscu sprawiają, że każda przestrzeń nabierze przytulnego, świątecznego wyglądu. Krasnale nadają się także do stylu skandynawskiego oraz boho, szczególnie w białej bądź złotej kolorystyce. Nic więc dziwnego, że są uniwersalną dekoracją, która zajmuje ważne miejsce pośród świątecznych trendów.