Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pranie wykładzin biurowych – szybko i skutecznie

wykładziny biurowe
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Wygląd każdego biura jest jego wizytówką. Należy zadbać więc o najmniejszy szczegół, aby zapewnić zarówno pracownikom, jak i wizytatorom odpowiedni standard. Dla pracowników szczególnie ważne jest otoczenie i warunki w pracy. Dla wizytatorów liczy się pierwsze wrażenie. Dbanie o czystość może stanowić ogromne wyzwanie, zwłaszcza w przypadku gdy każdego dnia biuro odwiedza duża liczba osób. Jak dbać o wykładzinę w biurze? Jakie są sposoby na utrzymanie czystej wykładziny? Przeczytaj artykuł, a przekonasz się, że dbanie o wykładzinę dywanową jest zdaniem, z którym sobie poradzisz.

Jak dbać o wykładzinę w biurze?

Dla kondycji wykładziny biurowej szczególnie istotne jest regularne odkurzanie. Wydawać by się mogło, że to dosyć banalna rada. Nic bardziej mylnego. Zabrudzenia, piasek, żwir, błoto i inne zanieczyszczenia osadzają się na powierzchni wykładziny. Z reguły są one chropowatej struktury, dlatego bezpośrednio rzutują na zniszczenie włókna wykładziny.

Podczas codziennego użytkowania, stąpania po zabrudzonej powierzchni, dodatkowo wgniatamy niepożądane zanieczyszczenia. Tego typu elementy są dużo trudniejsze do usunięcia, dlatego zaleca się codzienne odkurzanie powierzchni użytkowych, aby przedłużyć jej żywotność. Pamiętaj, aby w miarę możliwości odkurzyć biuro miękką szczotką, która nie uszkodzi wykładziny, bez względu, z jakiego jest rodzaju włókna. Czyszczenia wykładzin nie należy odwlekać w czasie, ważne jest regularne czyszczenie.

Oczywiście, samo odkurzenie powierzchni nie przyniesie wymarzonych rezultatów. Po odkurzeniu można rozpocząć kolejny etap – pranie wykładziny biurowej.

Pranie wykładzin biurowych najlepiej uskuteczniać w stałych odstępach czasu, zgodnie z harmonogramem. Częstotliwość prania wykładzin powinna zależeć od natężenia ruchu. Miejsca o dużym natężeniu ruchu warto prać nawet co miesiąc, a te o średnim natężeniu ruchu co kilka miesięcy. Nie należy zapominać także o trudnodostępnych miejscach, takich jak między innymi schody. Dowiedz się, jakie sposoby na czyszczenie schodów proponują specjaliści: https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/jak-prac-wykladzine-na-schodach/.

Czyszczenie wykładzin biurowych – co powinieneś wiedzieć?

Sposób czyszczenia wykładzin dywanowych w dużej mierze zależy od stopnia zabrudzenia powierzchni. Jak prać wykładzinę biurową? Jedną z najprostszych metod czyszczenia jest pranie wykładzin biurowych na sucho. Wykładziny dywanowe pokrywa się wówczas odpowiednim środkiem czyszczącym. Środek należy zostawić na okres około godzin. Po upływie czasu należy dokładnie odkurzyć dywan. I gotowe! Nie jest to jednak rozwiązane polecane do wykładzin dywanowych, które charakteryzują duże zabrudzenia.

Zdecydowanie lepszą opcją w takich przypadkach będzie pranie na mokro. Runo wykładziny spryskuje się wówczas odpowiednim preparatem czyszczącym, przeznaczonym do czyszczenia najbardziej wymagających powierzchni. Roztwór rozpuszcza brud, dzięki czemu możemy pozbyć się go na dobre. Brud następnie zostaje odessany odkurzaczem kolumnowym. Jaką metodę pranie wykładziny biurowej wybrać? Dowiedź się więcej na temat sposobów czyszczenia dywanów. Zajrzyj na: https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/pranie-wykladzin-w-biurach-i-urzedach/.

Utrzymanie czystości w biurze to jeden z podstawowych obowiązków osób za to odpowiedzialnych, ale także każdego pracownika. Zabrudzenia, które od razu zostaną zauważone i potraktowane we właściwy sposób, nie będą rzutować na kondycję wykładziny. Dobrze traktowana wykładzina podłogowa może posłużyć pracownikom długie lata.

Szczególnie ważnym aspektem dbania o wykładzinę biurową jest szybkie reagowanie, w przypadku zalania. Zwłaszcza jeśli rozlejemy produkt trudny do odbarwienia. Jeśli nie wiesz, jak dobrze radzić sobie z bieżącymi plamami, może zainteresować Cię artykuł: https://www.magazynprzestrzen.pl/inne/zalany-dywan-jak-go-wysuszyc-szybko-skutecznie-i-bezpiecznie.