Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Fotowoltaika - czym jest i jak działa

panele fotowoltaiczne
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Fotowoltaika to zamiana energii świetlnej na energię elektryczną. Systemy fotowoltaiczne (PV) przekształcają światło bezpośrednio w energię elektryczną za pomocą półprzewodników wykazujących efekt fotowoltaiczny. Termin ten może odnosić się zarówno do technologii fotowoltaicznych, jak i termicznych, które stanowią podgrupę PV. Pochodzi od greckich słów φῶς (phōs) oznaczającego "światło" oraz volt oznaczającego "różnicę potencjałów elektrycznych", co razem oznacza "światło elektryczne".

Gdzie najczęściej stosujemy instalacje fotowoltaiczne?

Fotowoltaika jest stosowana w odległych miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Może być jednak również stosowana w systemach powiązanych z siecią jako sposób na zmniejszenie ilości energii pobieranej z sieci.

Energia generowana przez system fotowoltaiczny nie musi być wykorzystywana natychmiast; część lub całość może być przechowywana w akumulatorach do późniejszego wykorzystania, gdy nie świeci słońce.

Instalacje fotowoltaiczne we Wrocławiu

Firma Sanerga Wrocław to firma specjalizująca się w energii słonecznej, która działa od wielu lat. Zajmuje się sprzedażą i montażem paneli słonecznych, jak również świadczy pomoc w ich instalacji. Firma oferuje również profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej, a także jej późniejszej konserwacji.

Pracownicy firmy to przeszkoleni i certyfikowani fachowcy z wieloletnim doświadczeniem w branży. Zapewniają oni profesjonalną pomoc zarówno osobom prywatnym, jak i firmom, które chcą zainstalować systemy fotowoltaiczne na swoich dachach lub elewacjach budynków.

Wykorzystuje wiedzę, aby stworzyć najlepsze rozwiązania dla klientów. Głównym przedmiotem ich działalności są systemy fotowoltaiczne. Zajmują się ich projektowaniem, montażem i konserwacją, a także doradztwem w zakresie jak najlepszego wykorzystania inwestycji.

Przeanalizuje ona każde Twoje zapytanie, przedstawi Ci indywidualną ofertę, opisze wszystkie możliwości i korzyści. Przygotuje również szczegółowy kosztorys oraz ramy czasowe realizacji. Inżynierowie chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące pracy lub oferowanych produktów.

Sprawdź ofertę na instalacje fotowoltaiczne w mieście Wrocław.

fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna - projekt, montaż, serwis

Polega ona na montażu paneli fotowoltaicznych na dachach, elewacjach lub tarasach budynków mieszkalnych i użytkowych. Proces instalacji trwa zazwyczaj kilka dni, w zależności od wielkości budynku i jego lokalizacji. Po zainstalowaniu, panele fotowoltaiczne produkują energię odnawialną dla domów lub firm.

Proces konserwacji

Konserwacja i serwis fotowoltaiki polega na sprawdzeniu, czy system działa prawidłowo po kilku miesiącach eksploatacji. Jeśli wystąpią z nim jakiekolwiek problemy, natychmiast poinformujemy Cię o tym, abyś mógł zdecydować, czy wymaga on naprawy lub całkowitej wymiany.

Jeśli naprawa jest konieczna, wyślemy jednego z naszych techników, który naprawi Twój system paneli słonecznych tak szybko, jak to możliwe po jego przybyciu do Twojego domu. Usługa ta działa dzięki przysługującej każdemu klientowi, bezpłatnej gwarancji konsumenckiej trwającej przez określoną w umowie ilość czasu.