Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Tani i wydajny ekspres do kawy – co wybrać do parzenia kawy w biurze?

mężczyzna pijący kawę z filiżanki
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez filiżanki aromatycznej kawy. Niemal każdy pracownik rozpoczyna dzień od zaparzenia tego energetycznego napoju. Kawę piją też goście czy kontrahenci, którzy odwiedzają biuro. Bez wątpienia warto zatem kupić porządny ekspres do kawy. Podpowiadamy, jak wybrać wydajny i tani ekspres.

Tanie ekspresy do kawy – czy to możliwe?

Okazuje się, że biurowy ekspres wcale nie musi być bardzo drogi. Dobry ekspres znajdziesz już w cenie do 2500 złotych. Zyskasz funkcjonalne i wydajne urządzenie, którego design doskonale dopasuje się do wnętrz nowoczesnego biura.

Oczywiście najtańszą opcją byłby ekspres przelewowy, którego koszt oscyluje już wokół kilkuset złotych. Kawa z ekspresu przelewowego niewiele jednak różni się od tradycyjnej parzonej w szklance (oprócz tego, że nie ma fusów).

Zdecydowanie lepszym wyborem są ekspresy ciśnieniowe, które pozwalają na zaparzenie różnych rodzajów kawy – niczym prosto z renomowanej kawiarni. Taki ekspres posłuży zarówno twoim pracownikom, jak też osobom odwiedzającym biuro. Pamiętaj, że nawet takie detale jak pyszna kawa z ekspresu wpływają na prestiż twojej firmy.

Jaki jest najlepszy ekspres do biura?

Aby wybrać najlepszy ekspres do kawy, warto posłużyć się dostępnymi w sieci rankingami. Pozwalają one porównać poszczególne parametry i funkcje dodatkowe urządzeń. Warto celować w ekspresy cenionych producentów, którzy przykładają wagę do jakości wypuszczanego na rynek sprzętu – na przykład De’Longhi, Philips czy Krups.

Najlepszym wyborem do biura będzie funkcjonalny ekspres automatyczny. Ekspres ciśnieniowy automatyczny ma wbudowany młynek, a więc nie musisz mieć dodatkowego urządzenia, by zmielić ziarna. Ponadto w tego rodzaju ekspresie przygotujesz różnego rodzaju kawy (zarówno czarne, jak i mleczne), w tym: espresso, capuccino, latte macchiato, caffe latte.

Warto zwrócić też uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak: system spieniania mleka czy też automatyczne czyszczenie. Dobrze, jeśli urządzenia ma pojemny zbiornik na wodę oraz kawę – tak, byś nie musiał zbyt często go uzupełniać.

Alternatywą jest ekspres kolbowy. Proces przygotowania kawy wymaga jednak wówczas umieszczenia zmielonych ziaren w kolbie. W związku z tym może to nie być najlepsza opcja do biura. Mimo wszystko ekspresy kolbowe mają wielu zwolenników, dla których proces parzenia kawy to niemal rytuał.

Kolejna propozycja to ekspres kapsułkowy. Jak sama nazwa wskazuje – zaparza on kawę w kapsułkach. Jest niewielki, mobilny i bardzo łatwy w obsłudze. Trzeba jednak pamiętać o uzupełnianiu zapasów kapsułek.