Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowoczesne meble ogrodowe – co wybrać na sezon 2023?

meble ogrodowe
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Nadszedł czas, by schować meble ogrodowe i przygotować ogród na nadchodzącą zimę. Mimo wszystko już teraz warto pomyśleć o trendach w aranżacji ogrodu na kolejny sezon. Zwłaszcza, jeśli planujesz reorganizację przestrzeni przydomowej lub dopiero zakładasz ogród. Podpowiadamy, jakie tendencje będą przeważać oraz po jakie meble ogrodowe sięgnąć.

Nowoczesne meble ogrodowe – serce każdego ogrodu

zestaw modułowy z technorattanu

Najważniejszym elementem aranżacji są nowoczesne meble ogrodowe. Bardzo ważnym aspektem w ogrodzie jest funkcjonalność, a więc najlepiej postawić na praktyczny zestaw mebli ogrodowych. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń wypoczynkowa stanie się sercem ogrodu i tętniącym życiem centrum każdej plenerowej imprezy.

Zestawy mebli ogrodowych to różne konfiguracje. Na przykład:

  • stół z krzesłami
  • stół z krzesłami + ławka w formie huśtawki
  • niski stolik kawowy, fotele oraz sofa

Trzeba pamiętać, że meble ogrodowe muszą być wykonane z trwałych materiałów, odpornych na czynniki atmosferyczne.

zestaw wypoczynkowy z technorattanu

Nowoczesne meble na taras i do ogrodu muszą spełniać swoje podstawowe zadanie, a więc zapewniać komfortowy wypoczynek. Powinny być wyposażone w grube i miękkie poduchy. Stół powinien być stabilny, a blat umożliwiać spożywanie posiłków. Sprawdzają się tutaj stoły z hartowanym blatem.

Meble drewniane czy z technorattanu?

Cenionym surowcem do produkcji mebli ogrodowych jest nowoczesny technorattan. Meble z technorattanu są lekkie, odporne na warunki atmosferyczne oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Uwagę przykuwa ich design; przypominają bowiem naturalny rattan.

Innym rozwiązaniem są klasyczne drewniane meble. Drewno to szlachetny surowiec, który doda przestrzeni niepowtarzalnego klimatu i przytulności. Warto zdecydować się na odporne drewno egzotyczne (na przykład eukaliptus) z certyfikatem FSC. Wysoka jakość pozwoli cieszyć się meblami przez wiele kolejnych sezonów.

meble ogrodowe drewniane

zestaw mebli do ogrodu Rattanland

Meble tarasowe i ogrodowe – trendy na 2023 rok

Trendy na kolejny sezon to bez wątpienia ukłon w stronę Matki Natury. Współczesne ogrody to połączenie sielskiego klimatu z nowoczesnym designem i praktycznymi rozwiązaniami. Obecnie stawia się na prostotę – meble ogrodowe o estetycznym designie, nawiązujące do otoczenia. Taka aranżacja ogrodowa może mieć elementy stylu rustykalnego czy nawiązywać do ogrodów angielskich. 

Meble drewniane lub takie wykonane z technorattanu doskonale odnajdą się w nowoczesnym ogrodzie. Będą się idealnie komponować z zielenią i roślinnością. Luksusowe meble ogrodowe z drewna egzotycznego to subtelne dopełnienie takiego naturalnego ogrodu. Podobnie jak stylowe meble ogrodowe z technorattanu, uzupełnione o takie dodatki jak miękkie poduchy.