Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Mopy parowe - wygoda sprzątania i dobra efektywność

mop parowy
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Nadmiar obowiązków i dużo pracy sprawiają, że szukamy takich rozwiązań, które ułatwią codzienne życie. Sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności, ale można znacząco je ułatwić i przyspieszyć. Doskonałym wyborem są mopy parowe. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej i poznać liczne zalety użytkowania.

Mopy parowe - szybka praca i dobre efekty

Mycie podłóg bywa męczące, szczególnie gdy trzeba nieustannie wyciskać mop, ale też ciągle kupować nowe środki, a przy tym nadal na podłodze pojawiają się smugi czy nieestetyczne zacieki, a plamy zamiast zostać usunięte, zostają tylko rozmazane. Na szczęście można zastosować mop parowy, który doskonale wpisuje się w stwierdzenie, że życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać. Przede wszystkim cechuje go niezwykła skuteczność sprzątania. Usuwa trudne zabrudzenia, a także te zaschnięte. Co ciekawe mop parowy pozwala usunąć nawet 99,9% bakterii, a więc w Waszym domu będzie panować nieskazitelna czystość. Warto tutaj zauważyć, że takie rozwiązanie sprawdzi się nawet dla rodziców małych dzieci, które raczkują czy uczą się chodzić. Opiekunowie nie będą wreszcie musieli się martwić o to, że dzieci będą mieć styczność z niebezpiecznymi dla ich zdrowia bakteriami. Mop zapewnia skuteczne mycie różnych rodzajów podłóg, począwszy od paneli winylowych, przez gres szkliwiony aż na podłodze z żywicy epoksydowej kończąc. Kolejną jego zaletą jest fakt, że jego używanie jest bardzo proste i szybkie. Nie musicie ciągle się schylać, by zdrapać jakąś plamę, bo mop parowy poradzi sobie nawet z trudnymi i intensywnymi zabrudzeniami. 

Jak działa mop parowy?

Mop parowy działa na bazie pary. Gwarantuje ona skuteczne usuwanie różnych zabrudzeń czy plam w krótkim czasie. Nie trzeba stosować żadnych środków chemicznych, które często bywają niebezpieczne, wywołują alergię, czy podrażniają skórę. Mycie mopem parowym sprawdzi się nawet w przypadku osób, które zmagają się z alergią czy astmą oskrzelową. Trzeba przyznać, że używanie mopa parowego jest wygodne, ale jest to też spora oszczędność pieniędzy. W końcu nie trzeba kupować licznych środków chemicznych, które i tak w wielu przypadkach nie są skuteczne. Takie rozwiązanie wpisuje się również w ekologiczne trendy. Warto jeszcze zwrócić uwagę na budowę mopa, który posiada specjalną grzałkę, ale też pojemnik i pompkę. Czyści on powierzchnię wykorzystując gorącą parę, która została sprężona, a dzięki temu działa skuteczniej niż detergenty. Polecamy model z regulacją strumienia pary. Dzięki niemu jeszcze szybciej umyjecie nawet mocno zabrudzoną podłogę. 

Czym kierować się przy wyborze mopa parowego?

Wiecie już jak działa mop parowy, czas więc poznać parametry, które należy wziąć pod uwagę podczas jego wyboru. Na pewno należy zwrócić uwagę na pojemność zbiornika. Trzeba wiedzieć, że większe zbiorniki najlepiej sprawdzają się tam, gdzie do umycia są duże powierzchnie. Dzięki temu nie będziecie musieli do nich tak często dolewać wody. Kolejnym ważnym parametrem jest długość przewodu. Im dłuższy przewód, tym będziecie mogli dotrzeć w dalsze kąty, bez konieczności przełączania do innego gniazdka. Zwróćcie jeszcze uwagę na rodzaj głowicy, który może być stały, ale i obrotowy. Tutaj można pokusić się o stwierdzenie, że im szersza głowica, tym sprzątanie jest szybsze. Warto też pamiętać, że mopy mogą być wyposażone w funkcje dodatkowe, choćby regulację strumienia pary.