Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Montaż systemu alarmowego na działce

system alarmowy
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Alarmy na działkach są wybierane coraz częściej przez osoby, które pragną przez cały czas kontrolować swoją posesję. Bardzo często ogrody działkowe oraz domki działkowe stają się łatwym łupem dla złodziei, którzy nierzadko regularnie obserwują tego typu nieruchomości. Warto zatem ustrzec się przed nieprzyjemnymi konsekwencjami napadu i wcześniej zainstalować systemy alarmowe.

Jak wybrać dobry monitoring na działkę?

Kupując systemy alarmowe w Łodzi na działkę można rejestrować zarówno obraz jak i dźwięk. Dlatego w sytuacji, kiedy dojdzie do włamania jesteśmy w stanie zidentyfikować sprawcę. Kluczowe jest jednak wykorzystywanie dobrej jakości kamer, które zapewnią ostry obraz oraz idealnie przejrzysty dźwięk. Natomiast tani monitoring nie zawsze sprawdza się wystarczająco dobrze. Dlatego warto postawić na droższe rozwiązania, które będą jednocześnie bardziej skuteczne. Uzyskując wysoką rozdzielczość obrazu można z łatwością zidentyfikować sprawcę. Najnowsze systemy alarmowe umożliwiają również uzyskanie doskonałej jakości obrazu, nawet kiedy jest ciemno lub zapada zmrok. Gwarantuje to możliwość najwyższego stopnia bezpieczeństwa nie tylko w domu, lecz również w domku działkowym.

Poniżej mapa z dojazdem do firmy montującej systemy alarmowe.

Czy warto montować alarm na działce?

Jednym z najbardziej skutecznych elementów zabezpieczania posesji jest monitoring wraz z systemem kamer. W wielu przypadkach pełni funkcję odstraszania oraz rejestrowania obrazu, na podstawie czego można zidentyfikować sprawcę. Jednak nie zawsze to wystarczy. W sytuacji, kiedy sprawca jest zamaskowany kamery nie będą w stanie powstrzymać go przed zamierzonym włamaniem. Ponad właściciele nie są w stanie cały czas na bieżąco śledzić tego co dzieje się w ich domkach rekreacyjnych. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest rozbudowany system kamer o dodatkowe elementy. W skład alarmu antywłamaniowego chodzą także zabezpieczenia newralgicznych punktów, czyli drzwi oraz okien. Można tam zainstalować czujnik otwarcia drzwi i okien. Dlatego jeżeli po wykonaniu zbrojenia alarmu drzwi zostaną otwarte nowoczesne urządzenie natychmiast przekazuje sygnał do centrali. Innym ważnym urządzeniem jest tak zwany sygnalizator alarmowy. Dzieła w sytuacji, kiedy centrala przekazuje mu impuls wszczęcie alarmu. Wówczas sygnalizator wydaje świetlne oraz optyczne sygnały alarmowe, które mogą bardzo skutecznie odstraszyć potencjalnego włamywacza. Przez co próba otwarcia drzwi czy okien nie zostaje niezauważona. Wszystkie te sygnały sterowane są przez centralę, mogącą pełnić funkcję manipulatora.