Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Loft – co to za styl?

konolse w stylu loft
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Styl loftowy jest bardzo popularny w XXI wieku, głównie poprzez prostotę wykonania oraz używanie naturalnych surowców do produkcji elementów wykończenia w stylu loftowym.

Choć styl loftowy zrodził się w latach 50. w Stanach Zjednoczonych, bardzo szybko został pokochany przez mieszkańców całego globu w tym oczywiście Polski. Meble loftowe cechuje przede wszystkim minimalizm i funkcjonalność co nadaje mu bardzo szerokie zastosowanie.

Perfekcyjne wykończenie https://woodloft.pl/sklep/, czyli solidna podstawa (najczęściej stalowa) w połączeniu z najlepszej jakości drewnem tworzy razem niesamowite, ekskluzywne meble i wyjątkowy styl. Ich ceny często są nieco wyższe od cen klasycznych mebli, jednak jest to w pełni uzasadnione. Wszystko dlatego, że meble loftowe są gwarancją wysokiej jakości i trwałości użytych materiałów. Meble te nie tracą na wartości, a wręcz przeciwnie - z każdym rokiem zyskują. Dzięki swojej uniwersalności nie wyjdą one również z mody i mogą zostać wkomponowane w nowe, całkowicie odmienione wnętrza.

Meble loftowe mają wiele zalet, dzięki którym zwrócą uwagę znawców designu oraz osób ceniących funkcjonalność połączoną z wyjątkową estetyką. Doświadczenie projektantów pozwala nam tworzyć niepowtarzalne projekty, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Każdy element przechodzi rygorystyczną kontrolę jakości, co czyni je niezwykle trwałymi. Różnorodność dodatków w stylu loft daje świetną okazję do pokazania się osobom, które chcą podkreślić swoją niezwykłą osobowość i wzbudzić zachwyt odwiedzających ją gości. Może to być np. oryginalna półka lub bardzo prosty zegar w metalowej ramie, który będzie przypominał zegary odmierzające czas pracy w fabrykach. Aranżacje w stylu loftowym są często wybierane przez osoby, które chcą, aby ich wnętrza były wyjątkowe. Prosta forma mebla równie dobrze komponuje się z innym stylem wystroju. Brak fantazyjnych zdobień sprawia, że pielęgnacja jest bardzo prosta i szybka, wystarczy jedynie przetrzeć metalowe elementy ściereczką.

biuro loftowe

Styl loftowy charakteryzuje surowość i minimalizm. Metalowe podstawy mebli industrialnych połączone są z najwyższej jakości drewnem, które świetnie wygląda i jest niezwykle wytrzymałe. Oryginalne meble loftowe cieszą się dużą popularnością i przyciągają uwagę zwolenników niebanalnych rozwiązań. Meble utrzymane są w neutralnej kolorystyce: bieli, czerni i odcieniach szarości. Styl loftowy króluje głównie w przestronnych pokojach, połączonych salonach z jadalnią i kuchnią, choć różnorodność mebli pozwala na aranżację także mniejszych pomieszczeń.

Właściciele mebli loftowych cenią je przede wszystkim za oryginalność wykonania i funkcjonalizm np. prosta forma loftowego regału pasuje zarówno do salonu, sypialni czy przedpokoju, będzie pasować idealnie wszędzie i będzie wyglądała, jakby została stworzona właśnie do tego miejsca.