Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Najlepszy grzejnik dekoracyjny do Twojej łazienki

Grzejnik Deco 3 Imers
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Jakie grzejniki dekoracyjne będą najlepsze?

Remont łazienki jest często poprzedzony wieloma przemyśleniami dotyczącymi przyszłego wyglądu. Nic dziwnego, ponieważ każdy chce, aby pomieszczenie wyglądało dokładnie tak, jak wynikało to z oczekiwań. W związku z tym aranżacja sprowadza się nie tylko do wyboru odpowiedniego rozkładu, ale też obejmuje akcesoria, które będą stanowić o jak najlepszym designie i funkcjonalności. Jednym z istotnych elementów jest grzejnik dekoracyjny, który poza swoim oczywistym przeznaczeniem ma nadawać łazience ponadczasowego charakteru.

Wybór grzejnika dekoracyjnego łazienkowego nie jest prostym zadaniem. Różnorodne oferty potrafią doprowadzić do niemałego zamieszania w głowie. Niemniej jednak wystarczy kierować się kilkoma istotnymi wskazówkami, z pomocą których finalny efekt będzie więcej niż zadowalający. 

Istotnym aspektem jest dopasowanie odpowiedniego wyglądu do aranżacji łazienki, co w dużym stopniu ułatwi nam wybór odpowiedniego produktu. Grzejnik dekoracyjny łazienkowy powinien nadawać pomieszczeniu odpowiedni charakter. W związku z tym czasami warto odejść od powszechnego przeświadczenia mówiącego o tym, że biel jest jedynym, najlepszym wyborem. Warto rozważyć nieco bardziej odważną kolorystykę. Przykładowo, świetną opcją będzie grzejnik dekoracyjny ozdobny w złotym, czarnym, czy chromowanym wykończeniu. Taki wybór sprawi, że odejdziemy od tradycjonalizmu i dzięki temu wyróżnimy się z tłumu. 

Co więcej, poza kolorystyką, niezwykle ważnym elementem jest kształt produktu. Jeżeli jesteśmy zwolennikami minimalizmu, wówczas powinniśmy zdecydować się na pionowe grzejniki dekoracyjne. Niezależnie od naszego stylu świetnie wkomponują się w nasze pomieszczenie. Dodatkowo warto poświęcić chwilę na wybór odpowiedniego rozmiaru i wzoru. Duży grzejnik będzie wyglądał nieestetycznie w małej łazience i na odwrót. W odniesieniu do wzoru najpopularniejszym rozwiązaniem są grzejniki żeberkowe. Niestety, w dzisiejszych czasach często nie pasują do całokształtu łazienki. W takim przypadku warto skorzystać z alternatywnych wzorów, np. zygzaków.

Rodzaje grzejników dekoracyjnych

Poza wyglądem, który wychodzi na pierwszy plan w odniesieniu do grzejników dekoracyjnych musimy również pamiętać o jak najlepszych parametrach technicznych, które przyczyniają się do maksymalnej funkcjonalności produktu.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rodzaj podłączenia do centralnego ogrzewania. W tym przypadku możemy wyróżnić: 

  • grzejniki dekoracyjne wodne,
  • grzejniki dekoracyjne wodno-elektryczne. 

Działanie grzejników dekoracyjnych wodnych jest zbliżone do tradycyjnego kaloryfera. Są one podłączone do centralnego ogrzewania i dzięki temu spełniają swoją funkcję wyłącznie w sezonie grzewczym lub podczas uruchomienia instalacji w domu. Jest to swego rodzaju ograniczenie, które wyklucza m.in. możliwość suszenia odzieży późną wiosną, czy w lecie. Nieco inaczej działają grzejniki dekoracyjne wodno-elektryczne. Ich budowa jest zbliżona do wcześniej opisywanych odpowiedników z tą różnicą, że mamy tutaj możliwość korzystania z nich niemal przez cały rok. Wszystko za sprawą grzałki elektrycznej, która pozwala na uzyskanie odpowiedniej ciepłoty. 

Grzejnik dekoracyjny retro Awena imers

Grzejnik dekoracyjny retro Awena imers

Pozostałe cechy ułatwiające podjęcie decyzji 

Poza wspomnianymi czynnikami mogącymi wpływać na wybór konkretnego rozwiązania warto dodatkowo zwrócić uwagę na kilka innych parametrów. Istotna będzie moc grzejnika, która często jest wskazywana jako najważniejsza cecha. To właśnie od mocy grzejnika zależy to, jak szybko i efektywnie będzie ogrzewał pomieszczenie. Co więcej, zbyt słaba wartość może być niewystarczająca do dużych pomieszczeń.

Poza tym warto zwrócić uwagę na sposób podłączenia oraz parametry wody. Wspomniane cechy mają szczególnie istotne znaczenie w odniesieniu do starych pomieszczeń, które postanowiliśmy wyremontować. Niekiedy może okazać się, że nieprawidłowy sposób podłączenia doprowadzi do wielu utrudnień podczas montażu grzejnika, a i efekt końcowy będzie nieestetyczny. Z kolei parametry wody powiedzą nam, na jaką maksymalną wytrzymałość grzejnika powinniśmy zwracać uwagę. Gdy okaże się, że woda jest podgrzewana np. do 90 stopni, wówczas nie powinniśmy decydować się na rozwiązania, które nie mieszczą się w obrębie tych parametrów. 

Kaloryfer chromowany dekoracyjny Solen

Kaloryfer chromowany dekoracyjny Solen źródło https://imers.pl