© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ekologiczne meble ogrodowe – gdzie ich szukać?

fotel rattanowy
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Ekologia coraz częściej wpływa na nasze życie. Wiele z nas stara się podejmować decyzje, które będą przyjazne matce naturze i nie będą negatywnie wpływać na przyrodę. Eko wyborów chcemy również dokonywać, urządzając dom i ogród. Aktualne oferty sklepów meblowych i producentów akcesoriów do ogrodu nam je umożliwiają. Z czego są wykonywane ekologiczne meble ogrodowe?

Z czego wykonuje się eko meble do ogrodu?

Eko meble ogrodowe to te wykonane z wikliny i rattanu. Nie szkodzą one środowisku, a także stanowią piękne wyposażenie przydomowego zieleńca. Z materiałów tych wykonuje się różne elementy wyposażenia, dlatego bez problemu można meblami rattanowymi wypełnić cały ogród. W takich sklepach jak Miloo Home zamówić można fotele rattanowe, kanapy, narożniki czy stoliki. To, co łączy te elementy wyposażenia to elegancki wygląd i boho klimat. Warto jednak pamiętać, że rattan wymaga odpowiedniej troski, inaczej pod wpływem czynników zewnętrznych, niekorzystnych warunków pogodowych będą one niszczeć. Szukając trwalszego, ale równie ekologicznego wyboru warto w Miloo Home zwrócić uwagę na fotele rattanowe, ale wykonane z technorattany. Jest to przyjazne środowisku tworzywo sztuczne, które jest w pełni biodegradowalne.

Ekologiczne, ale trwałe fotele rattanowe

Fotele rattanowe inaczej nazywane też tymi z technorattanu charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na wilgoć, promieniowanie UV, niskie temperatury, uszkodzenia mechaniczne. Trwałość technorattanu szacuje się na 10-15 lat. Aby przez ten czas wyglądały one estetycznie, nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Zaleca się, aby chować je na okres jesieni i zimy do zadaszonego pomieszczenia, a w przypadku zabrudzeń – przetrzeć je wilgotną ściereczką lub spłukać wężem ogrodowym. Należy również chronić je przed opadami, w przeciwieństwie do mebli drewnianych nie potrzebują one jednak impregnacji.

Z technorattanu tworzone są zestawy mebli wypoczynkowych i jadalnych. Wybór jest bardzo duży. Zdecydować można się na zakup jednego elementu wyposażenia lub całego zestawu. Zazwyczaj fotele rattanowe i inne meble nie są w całości wykonywane z eko tworzywa sztucznego, ale wykończane są na siedziskach tkaninami. Dzięki temu można na nich wygodnie i komfortowo wypoczywać. Obicie siedziska materiałem ułatwia też dbanie o mebel – tapicerkę można łatwo wyprać i odświeżyć.

Ekologiczne, ale uniwersalne meble do ogrodu

Meble rattanowe i technorattanowe to nie jedyny ekologiczny wybór do ogrodu. Alternatywą dla nich jest wyposażenie wykonane z litego drewna. Sofy, narożniki, krzesła, stoły i fotele najczęściej tworzone są z drewna sosnowego lub trwalszych gatunków egzotycznych. Drewniane elementy wyposażenia to klasyczny i uniwersalny wybór na lata. Świetnie odnajdą się one w ogrodach w różnych stylach. Drewno jako naturalny materiał będzie też w pełni ekologiczny i przyjazny naturze. Niestety jest ono czasochłonne pod względem pielęgnacji. Aby drewniane meble ogrodowe pięknie wyglądały przez lata, wymagają impregnowania, czyszczenia, malowania.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry