© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Lampy podłogowe – niezastąpione oświetlenie dodatkowe

oświetlenie podłogowe
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Połączenie różnych stylów lamp w jednym pomieszczeniu może stworzyć piękny, harmonijny wygląd. Detale dodają wnętrzu, a dobrze ustawione lampy mogą mieć ogromny wpływ na klimat wnętrza. Dowiedz się, jak łączyć różne style lamp w swoim pokoju, aby uzyskać oszałamiający efekt.

Lampy podłogowe to świetna opcja do aranżacji wnętrz, a tutaj przyjrzymy się zaletom tych elementów oświetleniowych. Mogą być zastosowane w niemal każdym pomieszczeniu w mieszkaniu i mogą nadać przestrzeni zupełnie nowy charakter. Można je łączyć z wieloma różnymi rodzajami oświetlenia. Dobrze prezentują się we wnętrzu, a także są funkcjonalne. Są niezastąpione podczas czytania lub gdy potrzebujemy skoncentrowanego światła, mogą także tworzyć relaksującą atmosferę do rozmów z przyjaciółmi i rodziną. Dodatkowo lampy podłogowe mogą służyć do celów dekoracyjnych. Lampy stojące dostępne są w wielu różnych formach i stanowią nowoczesny wybór do dodatkowego oświetlenia w wielu domach. Nie trzeba ich montować i dobrze prezentują się w każdym wystroju. Dowiedz się tutaj, co powinieneś wiedzieć o nowoczesnych lampach podłogowych. Sprawdź, w jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdzają i dlaczego warto w nie zainwestować, szukając dodatkowego, funkcjonalnego oświetlenia.

Gdzie sprawdzają się lampy podłogowe?

Nietrudno zauważyć, że lampy podłogowe najczęściej spotyka się w salonie. To specyficzna przestrzeń, w której oświetlenie podstawowe jest często niewystarczające. Chociaż lampy wiszące czy lampy ścienne są w nich bardzo potrzebne, mogą sprawić, że przestrzeń będzie nudna i pozbawiona zamierzonego efektu. Pamiętaj, że jest to miejsce, w którym toczy się głownie życie rodzinne i towarzyskie — możesz tam spotkać przyjaciół, porozmawiać z bliskimi, wspólnie oglądać ulubione programy, czytać lub pracować samodzielnie. Bardzo ważne jest, aby światła w salonie skutecznie wyznaczały różne obszary o różnym przeznaczeniu.

lampy podłogowe

Lampy podłogowe w salonie można wykorzystać na wiele sposobów. Najczęściej umieszczamy je za sofą, aby podczas rozmów z bliskimi stworzyć przyjemną atmosferę w pomieszczeniu. Często spotyka się je również w kącikach do czytania – ustawionych obok foteli, by wspierać nasze oczy podczas wieczornego czytania ulubionych książek. Mogą również stanowić wsparcie podczas pracy, jeśli w salonie znajduje się dedykowane biurko.

Należy pamiętać, że salon to nie jedyna przestrzeń, w której dobrze sprawdzają się lampy podłogowe. Okazuje się, że coraz więcej użytkowników wybiera je również w sypialni. Jak widać, nowoczesne projekty rzadko oferują standardowe rozwiązanie lampek nocnych umieszczonych na stolikach po obu stronach łóżka. Zamiast tego coraz chętniej montujemy kinkiety, lampy wiszące lub po prostu lampy stojące. Jeśli zdecydujesz się na zakup nowoczesnego minimalistycznego designu w sklepie Domotio, możesz być pewny, że znajdziesz tam idealną lampę stojącą dla swojego wnętrza dopasowaną do jego klimatu.

lampy podłogowe

Dobre oświetlenie w sypialni ma kluczowe znaczenie dla ogólnego charakteru wnętrza. Dobre lampy mogą pomóc w tworzeniu nastroju, a także mogą być pomocne rano podczas przygotowań do pracy.

Lampy podłogowe nie wymagają instalacji i można je łatwo przenosić z pokoju do pokoju. Mają dużą przewagę nad lampami sufitowymi i kinkietami, ponieważ nie trzeba ich montować i można je po prostu podłączyć do gniazdka. Lampy stojące są niezwykle elastyczne, ponieważ można je ustawić w wielu pomieszczeniach. Możemy sprawdzić, jak lampa wygląda w różnych miejscach, przenosząc ją w inne miejsce, jeśli nie byliśmy pewni, czy będzie dobrze wyglądać w pomieszczeniu, w którym pierwotnie ją mieliśmy. Dzięki tej elastyczności możemy mieć pewność, że lampa zapewni dokładne oświetlenie w pomieszczeniu, w którym jest umieszczona.

Lampy stojące zalety

lampa stojąca

Lampy podłogowe mają wiele zalet. Mogą być stosowane w sypialni, salonie, a nawet pokoju dziecięcym jako oświetlenie uzupełniające oświetlenia głównego. Świetnie nadają się do zapewnienia skupionego światła na określonym obszarze, a także do dodania ciepła do przestrzeni. Wśród ich zalet można jeszcze wymienić:

  • Niski koszt eksploatacji lampy wraz z łatwością przenoszenia i montażu sprawiają, że jest to świetna opcja do oświetlenia nowego miejsca.
  • Istnieje wiele stylów i kolorów lamp stojących do wyboru.
  • Lampy te zapewniają precyzyjne oświetlenie obszaru, który tego potrzebuje.
BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry