Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie rolety okienne są teraz w modzie?

rolety plisowane
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Jeszcze kilka dekad temu w domach i mieszkaniach Polaków królowały firanki i zasłony. I choć dziś także mają one swoich zwolenników, jest ich jednak zdecydowanie mniej. Coraz chętniej wybieramy rozwiązania bardziej praktyczne, które charakteryzują się jednocześnie dużą estetyką. Trzeba bowiem pamiętać, że osłona okna ma bardzo ważne znaczenie dla aranżacji całego wnętrza. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie rolety są teraz w modzie.

Jaką funkcję pełnią rolety?

Roleta to specjalny system osłonowy. Materiał w odpowiedniej ramie całkowicie zasłania okno i pozwala skutecznie zaciemnić pomieszczenie. Zapobiega tym samym przedostawaniu się do wnętrza promieni słonecznych. Wszystko to sprawia, że znacznie łatwiej przetrwać upały. Warto jednak wiedzieć, że osłony okienne nie są przydatne jedynie latem. Zimą także pełnią ważną funkcję, ponieważ stanowią barierę izolacyjną i chronią przed nadmiernymi stratami ciepła. Oprócz tego są one także ważnym elementem aranżacji wnętrza.

Duży wybór produktów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie - twierdzi przedstawiciel sklepu internetowego Master z roletami i żaluzjamiMożna zdecydować się na rolety materiałowe - wolnowiszące lub też w kasetach z prowadnicami. Równie popularne są także rolety dzień-noc. Ciekawym wyborem są również rolety plisowane, w których konstrukcja plisy umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu szyby okiennej.

Wpływ rolet na wygląd pomieszczeń

Jako że roleta jest ważnym elementem aranżacji wnętrz, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby pasowała stylistyką do charakteru pomieszczenia. Nie jest to jednak trudne, ponieważ mamy do dyspozycji szereg ciekawych rozwiązań - zarówno jeśli chodzi o konstrukcję, jak i o wygląd. Dość często kierujemy się także modą, warto więc wiedzieć, co jest teraz na topie.

Dużą popularnością cieszą się rolety dzień-noc, będące połączeniem estetyki rolet materiałowych, funkcjonalności żaluzji oraz zwiewności i delikatności zasłon. Posiadają one dwie warstwy o dwóch różnych stopniach transparentności. Taka konstrukcja pozwala na swobodą regulację poziomu nasłonecznienia pomieszczeń, bez konieczności zasłaniania i odsłaniania rolety. Wystarczy delikatnie uregulować położenie przezroczystej i ciemnej tkaniny względem siebie. Oprócz tego, że jest to praktyczne, wygląda także bardzo ładnie. Jeśli chodzi o kolorystykę dominują różnorodne trendy. Popularne są zarówno pastele, jak i kolory ziemi. Z kolei miłośnicy wnętrz typu glamour chętnie wybierają intensywne, nasycone barwy.

Oprócz rolet dzień-noc na szczególną uwagę zasługują także rolety plisowane. Konstrukcja plisy umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu szyby okiennej. Daje to zdecydowanie większą swobodę w kontrolowaniu nasłonecznienia pomieszczeń. Ich kolejną zaletą jest także niepowtarzalny wygląd, co sprawia, że są niezwykle modne. Jako że mają w sobie pewną nutę nowoczesności, świetnie sprawdzają się w przestronnych, oryginalnych architektonicznie wnętrzach, gdzie ich geometria ładnie współgra z pozostałą częścią kompozycji.

Rolety to bardzo modna osłona okienna. Wybierane są ze względu na połączenie funkcjonalności z estetycznym wyglądem. Na ich popularność wpływa także bardzo duża różnorodność materiałów. Dzięki temu można wybrać roletę, która wpisze się w każde wnętrze.