Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Top 3 pomysły na ścianki działowe w domu – co będzie najlepsze właśnie dla Ciebie?

dom
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Ścianka działowa może pełnić rolę funkcjonalną, ale też stanowić dekorację wnętrza. Oczywiście warto wybrać taką, która będzie pasowała do całokształtu wystroju. Dziś przedstawimy Wam top 3 pomysły na wykonanie takiej ścianki. Jaka opcja będzie dla Was najlepsza?

Top 1: szklana ścianka działowa

Nie od dziś wiadomo, że szkło kojarzy się z materiałem eleganckim, ale niestety koszty wykonania nie są niskie. Ale z drugiej strony trzeba zauważyć, że czasem lepiej zapłacić więcej niż potem żałować. Warto też wiedzieć, że ścianki działowe mogą mieć dwie formy zabudowy. Można zdecydować się na zabudowę w systemie ramowym, gdzie szkło umieszczone jest w ramie, która z kolei wykonana jest z aluminiowego profilu. Takie rozwiązanie pozwala stworzyć różne strefy w pomieszczeniu i prezentuje się przy tym bardzo elegancko. Na pewno wpisuje się w nowoczesny charakter wnętrza. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest zabudowa w systemie bezramowym. Do tego typu ścianek wykorzystuje się szkło hartowane, które jest niezwykle mocne i odporne nawet na uderzenia mechaniczne. Szkło oczywiście mocuje się za pomocą specjalnych okuć. Na tym zalety się nie kończą, bo kolejną jest fakt, że ścianki ze szkła przepuszczają światło i promienie słoneczne. Nie przytłaczają więc wnętrza, a wręcz optycznie je powiększają. Do tego na szkle można wykonać różne grafiki. Wyobraźcie sobie, że wbrew pozorom utrzymanie ich w czystości wcale nie jest trudne czy czasochłonne. Gdyby nie to, że cena jest wysoka to byłoby idealnie.

Top 2: ścianki ze sklejki na wymiar

Można oczywiście zainwestować w jeszcze inne rozwiązanie, a dokładnie wykonać ściankę ze sklejki na wymiar. Trzeba przyznać, że jest to tanie rozwiązanie, które wbrew pozorom prezentuje się całkiem dobrze. Otóż w dużej mierze ma na to wpływ fakt, że takie ścianki mogą być wykonane w różnych kolorach, ale tez możecie je zdobić tak jak się Wam podoba. A gdy Wam się już znudzą, to zawsze niskim kosztem możecie je wymienić i możecie to zrobić samodzielnie. Dzięki sklejce na wymiar można wykonać każdy wymiar, ale też łącząc je ze sobą także wykonać każdą grubość. Ale to nadal nie wszystko, bo ścianki można też zdobić i to w sposób dowolny. Może nie są bardzo mocne, ale jednak trzeba przyznać, że zasługują na uwagę.

Top 3: ścianka z lameli

Drewno jest materiałem pięknym i to piękno widoczne jest szczególnie w słojach oraz sękach, które tworzą unikalny rysunek. I właśnie z drewna można wykonać ściankę działową, ale oczywiście w specjalnej formie. I w tym przypadku mamy na myśli lamele. Są one stylowe, ale też ciekawe pod kątem estetyki. Mają w sobie sporo elegancji, ale też minimalizmu i do tego jeszcze skandynawskiego stylu. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że wpisują się w skandynawską filozofię Hygge. Wiadomo, że nie można wymieniać samych zalet, bo rzecz jasna nie są pozbawione wad i największą wadą jest w tym przypadku ich cena. Ale z drugiej strony na pewnych rzeczach nie można oszczędzać. Warto też zauważyć, że wykonanie ścianki z lameli doskonale sprawdzi się, gdy ktoś z Waszej rodziny jest alergikiem czy też astmatykiem, bo ten naturalny materiał tworzy przyjazny mikroklimat.

Co wybrać?

Oczywiście wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponujecie, ale też jaki styl podoba się Wam najbardziej. Ścianki ze szkła wpisują się w industrialny styl, ale też loftowy. Są surowe, a jednocześnie piękne. Lamele z kolei nie należą do tanich, podobnie zresztą jak ścianki ze szkła. Jednak ich estetyka zdecydowanie bardziej wpisuje się w klasykę. Tworzy też bardziej przytulny klimat wnętrza i rzeczywiście sprawia, że można lepiej wypocząć. Ale z drugiej strony nie jest to dobre rozwiązanie do małych pomieszczeń, które zwyczajnie będą przytłoczone. Można zdecydować się na ścianki ze sklejki na wymiar. Te z kolei są bardzo tanie, zaś ich estetyka pozwala na dopasowanie ich do każdego wnętrza i to niezależnie czy preferujecie nowoczesność, klasykę czy raczej minimalizm. Zatem wybór jest duży, ale to zaleta, bo dzięki temu każdy z was znajdzie takie rozwiązanie, które odpowiada mu w 100%. Zatem pozostaje już tylko dokonanie wyboru.