© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Lampy ogrodowe – jaki mamy wybór?

lampy ogrodowe
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Każdy ogród może stać się miejscem wyjątkowym, wystarczy tylko trochę wyobraźni przy jego urządzaniu. Tak jak w przypadku wnętrz, tutaj także mamy do wyboru wiele ciekawych produktów i rozwiązań, dzięki którym miejsce to będzie piękne i funkcjonalne. Obok mebli ogrodowych i małej architektury olbrzymi wpływ na ostateczny klimat ogrodu ma oświetlenie. Za jego pomocą można nadać ogrodowej aranżacji wyjątkowej atmosfery. Jakie lampy ogrodowe mamy do wyboru?

Świetlna dekoracja ogrodu

Nawet najpiękniejszy ogród po zmroku przestaje zachwycać swoim pięknem, chyba że wyposażymy go w lampy ogrodowe, które nawet w nocy będą wydobywać z niego zaklęty w ogrodowej aranżacji czar. Świetlna dekoracja ogrodu – obok funkcji jak najbardziej praktycznej, która pozwala na bezpieczne przemieszczanie się po posesji – pozwala także na jego nocną ekspozycję, tak bardzo odmienną od tej dziennej, jednak nie mniej urzekającą. Zdarza się i tak, że to właśnie nocny ogród prezentuje się bardziej spektakularnie. A wszystko za sprawą jego efektownego oświetlenia.

Lampy ogrodowe – rodzaje

Oświetlenie zewnętrzne ogrodu to niezwykle szeroki asortyment. Znaleźć w nim można różnego rodzaju lampy ogrodowe, które różnią się między sobą nie tylko swoją mocą i designem, ale również sposobem montażu. Do wyboru mamy przede wszystkim:

  • Lampy ogrodowe stojące – są to różnego rodzaju lampy zewnętrzne w nowoczesnych oprawach słupkowych, montowane do podłoża, można je instalować wzdłuż chodników i ścieżek ogrodowych oraz w newralgicznych miejscach posesji.
  • Girlandy – modne oświetlenie ogrodowe w postaci przewodu z zamontowanymi na nim żarówkami, które można rozwieszać na altanach, drzewach, krzewach, pergolach, tarasach, balkonach, w namiotach ogrodowych i różnego rodzaju konstrukcjach ogrodowych.
  • Kule ogrodowe – lampa w kształcie kuli, montowana do podłoża, co daje spektakularne efekty świetlne.
  • Lampy elewacyjne – lampy instalowane do elewacji budynków, murków czy altan w postaci kinkietów i opraw ściennych.
  • Lampy ogrodowe solarne – różnego rodzaju lampy, zarówno stojące, jak i wiszące, które działają pod wpływem zgromadzonej w ciągu dnia energii słonecznej.
  • Naświetlacze/halogeny ogrodowe – oświetlenie działające jak reflektor, które może pełnić zarówno funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną służąc do oświetlania terenu posesji.
  • Lampy najazdowe – wytrzymałe na obciążenia lampy montowane bezpośrednio w gruncie (np. w ziemi, betonowym chodniku czy kostce brukowej).

Tak bogaty wybór oświetlenia, pozwala tworzyć w ogrodzie wspaniałe iluminacje, które z jednej strony gwarantują bezpieczeństwo po zmroku, a z drugiej zamieniają ogród w miejsce niezwykle klimatyczne, a czasami wręcz zaczarowane.

Girlandy

Dekoracja ogrodu lampami

Oświetlenie zewnętrzne jest doskonałym dopełnieniem stylu ogrodu. Lampy ogrodowe o nowoczesnych oprawach świetnie sprawdzą się w ogrodach minimalistycznych czy urządzonych na modłę awangardową. Natomiast lampy ogrodowe vintage idealnie pasują do ogrodów naturalnych czy rustykalnych. Istnieje również wiele klasycznych i uniwersalnych rozwiązań, które współgrają z ogrodami urządzonymi w różnych stylach.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry