Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zalety baterii kuchennych z wyciąganą wylewką

Bateria kuchenna
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Wybór wyposażenia do kuchni to złożone zadanie i ma ono wpływ na funkcjonalność oraz estetykę tego pomieszczenia. Warto dobrze zastanowić się nad każdym elementem. Duże znaczenie ma rodzaj wybranej baterii kuchennej, gdyż w zależności od modelu możliwe jest uzyskanie innej funkcjonalności oraz wyglądu. Dowiedz się, dlaczego coraz popularniejsza jest bateria kuchenna z wyciąganą wylewką.

Bateria kuchenna – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Bateria kuchenna to podstawowy element w każdej kuchni. Jest niezbędna zarówno przy zmywaniu naczyń, myciu produktów kuchennych, jak i samym gotowaniu. Kupić można ją w specjalistycznych sklepach, takich jak Hurtownia Art. Metalowych Henryka Karolewskiego. Przed jej wyborem warto zwrócić uwagę na następujące elementy:

  • rodzaj baterii

Na rynku można znaleźć baterie stojące lub te montowane do ściany. Zanim zdecydujesz się na dany rodzaj, zaplanuj to wcześniej, gdyż konieczne będzie odpowiednie poprowadzenie instalacji do jej montażu.

  • liczba uchwytów

W zależności od preferencji możliwy jest wybór baterii kuchennej z dwoma lub jednym uchwytem regulującym temperaturę i strumień wody. Dzięki temu można dopasować armaturę w taki sposób, aby była ona wygodna w użytkowaniu.

  • design

To, jaką baterię kuchenną wybierzesz, ma duży wpływ na spójność aranżacji w pomieszczeniu. Do stylu rustykalnego idealnie będzie pasować armatura ścienna z klasycznymi dwoma uchwytami. Natomiast w nowoczesnych kuchniach sprawdzi się bateria o minimalistycznej formie.

To tylko kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę przed zamówieniem baterii kuchennej.

Dlaczego warto zdecydować się na baterię kuchenną z wyciąganą wylewką?

Ogromną popularnością w ostatnich latach cieszą się baterie kuchenne z wyciąganą wylewką. Wśród powodów takiej sytuacji można wymienić:

  • wygodę użytkowania

Wyciągana wylewka pozwala na swobodne nalewanie wody nawet o wysokich garnków, więc nie musisz się martwić, jak zapełnić duże naczynia. Dzięki takiemu rozwiązaniu można również łatwo umyć owoce i warzywa, wystarczy tylko nakierować strumień wody na nie pod odpowiednim kątem.

  • modny wygląd

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką charakteryzują się nowoczesnym designem, dzięki czemu chętnie są wybierane do kuchni urządzonych w stylu industrialnym czy minimalistycznym.

  • łatwiejsze utrzymanie zlewu w czystości

Wybór takiej baterii pozwala również na efektywne wyczyszczeniu zlewu po użytkowaniu.

Baterie zlewozmywakowe z wyciąganą wylewką to uniwersalny wybór dla każdego, kto ceni sobie estetyczny wygląd i funkcjonalność.