Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Siatka ogrodzeniowa czy panele? Co wybrać?

Siatka ogrodzeniowa
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Teren posesji może być ogrodzony w różny sposób. Częstym wyborem są panele ogrodzeniowe lub stalowa siatka. Które z rozwiązań jest lepsze? Odpowiedź nie jest taka oczywista, ale wskazówki znajdziesz w dalszej części artykułu.

Siatka ogrodzeniowa – rodzaje

Siatka, ze względu na niską cenę i dostępność, jest bardzo popularnym sposobem na ogrodzenie terenu. Powstaje ze splatania stalowego drutu, w wyniku czego powstają tzw. oczka. Ze względu na sposób wykończenia, siatkę można podzielić na dwa główne rodzaje:

  • ocynkowaną,
  • powlekaną.

Siatki ocynkowane są bardzo tanie, ale jednocześnie odporne na działanie warunków atmosferycznych. Ocynk galwaniczny zabezpiecza przed wilgocią, choć po pewnym czasie w niektórych miejscach mogą pojawić się ślady korozji. Większą ochronę zapewnia siatka ogrodzeniowa powlekana barwionym PCV, ale jest ona droższa.

Dostępne w sprzedaży siatki są wykonane z różnej grubości drutu. Mają też rozmaitą wielkość oczek i wysokość. Montaż stalowej plecionki polega na jej stopniowym rozciąganiu i mocowaniu do kolejnych słupków. Jeśli jest to konieczne, można wykonać również podmurówkę.

Siatka ogrodzeniowa zalety

Główną zaletą siatki jest jej cena oraz szybkość montażu. Charakteryzuje się również dużą elastycznością, dzięki czemu łatwo można ją dopasować do nierównego terenu. Jej walorem jest także trwałość, co widać najlepiej w przypadku siatki powlekanej PCV. Dlatego często jest wybierana do ogrodzenia działki budowlanej lub terenu firmy.

Siatka ogrodzeniowa wady

Ma mniejszą wytrzymałość niż przęsła ogrodzeniowe z drutu. Stosunkowo łatwo ją sforsować i przerwać, a nawet małe uszkodzenia mogą szybko doprowadzić do powstania dużej dziury.

Jest również podatna na deformacje i odkształcenia, a także trudna w naprawie. W przypadku dużych uszkodzeń najlepiej w całości wymienić ją na nową. Charakteryzuje się również dużym prześwitem, a więc nie zapewnia prywatności.

Siatki ocynkowane

Panele ocynkowane czy malowane proszkowo?

Alternatywą dla siatki są panele ogrodzeniowe ocynkowane lub malowane proszkowo. Wyróżniają się większą estetyką wykonania i odpornością na odkształcenia. Inwestorzy mogą również kupić panele ogrodzeniowe bez żadnej powłoki, ale wymagają one malowania, co ostatecznie może być nieopłacalne. Przęsła ogrodzeniowe z drutu to propozycja dla osób, które szukają optymalnego rozwiązania w rozsądnej cenie.

Panele ogrodzeniowe ocynkowane

Panele ogrodzeniowe w ocynku wyglądają bardzo ładnie przez wiele lat, ponieważ powłoka ochronna zabezpiecza je przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych. Dodatkowo można zamówić panele w wybranym przez siebie kolorze, dzięki czemu ogrodzenie lepiej komponuje się z otoczeniem.

Panele ogrodzeniowe malowane proszkowo

Tego rodzaju elementy ogrodzeniowe wyróżniają się najwyższą trwałością i estetyką. Są jednak droższe niż zwykłe panele ocynkowane. Najczęściej znajdują zastosowanie w miejscach publicznych, intensywnie eksploatowanych, gdzie jest wymagana wyjątkowo duża trwałość. Panele ogrodzeniowe malowane proszkowo ze względu na wysokie walory wizualne chętnie wybierane są również przez klientów prywatnych.

Panele ogrodzeniowe

Gdzie kupisz panele ogrodzeniowe w korzystnej cenie?

Firma Zampol to uznany producent paneli ogrodzeniowych, siatek, słupków oraz akcesoriów. Wszystkie elementy są produkowane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu odznaczają się niezwykłą trwałością.

Proponowane panele ogrodzeniowe, których cena jest bardzo atrakcyjna, są dostępne w rozmaitych wariantach. Ponadto oferta firmy jest stale poszerzana, aby w jak największym stopniu sprostać oczekiwaniom rynku.

Malowane proszkowo panele ogrodzeniowe są dostępne w kolorze czarnym, zielonym, grafitowym lub brązowym. Różnią się wysokością oraz grubością drutu. Ze względu na swoje właściwości, znajdują szerokie zastosowanie zarówno na posesjach prywatnych, jak i również w miejscach publicznych.

Zamów panele ogrodzeniowe z siatki o dowolnych rozmiarze, malowane proszkowo lub tylko ocynkowane, dopasowane do Twoich potrzeb.