Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak urządzić pokój dla dwóch dziewczynek

meble dziecięce
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Stworzenie aranżacji pokoju dziecięcego to niemałe wyzwanie, a w szczególności w przypadku dwójki rodzeństwa. Z reguły pokój dzielą dzieci tej samej płci, jednak nawet bliźnięta lub pociechy w zbliżonym wieku mogą się różnić i mieć zupełnie odmienne zainteresowania oraz temperamenty. Dlatego należy zadbać, aby każde z dzieci miało swoją przestrzeń, żeby mogło w niej wyrazić siebie.

Funkcjonalne i solidne meble dla dzieci

Wspólny pokój dla rodzeństwa to częste rozwiązanie w małych mieszkaniach w bloku lub w domach. Nierzadko wyzwaniem okazuje się również niewielka przestrzeń do zagospodarowania. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne i funkcjonalne, a przede wszystkim solidne meble dla dzieci dostępne w wielu sklepach internetowych. Współcześnie można bez wychodzenia z domu skompletować zestaw mebli pozwalający stworzyć komfortowe i eleganckie wnętrze.

Praktycznym rozwiązaniem okazują się łóżka piętrowe lub pojedyncze z szufladami, w których można schować kołdrę, koce, poduszki i wiele innych przedmiotów. Niektóre meble mogą być wspólne. Przykładem okazuje się szafa ubraniowa. Ważne, aby każde dziecko miało w niej swoje półki i miejsce na ubrania oraz na dodatki.

Wstawiona komoda do pokoju dziecka również może być wspólna, jednak i tutaj należy zadbać o to, aby każda dziewczynka miała swoje szufladki. Na komodzie można postawić telewizor, doniczki z kwiatami lub wspólne zdjęcia rodzinne. Natomiast jeśli warunki przestrzenne pozwolą, każda z dziewcząt może mieć swoją własną komodę.

Jak zapewnić każdemu dziecku swój kąt

Nawet w niewielkim pokoiku można stworzyć przestrzeń, w której dziecko będzie miało swój kąt tylko dla siebie. Takim rozwiązaniem może okazać się ustawienie biurek z nadstawką. Duża ilość półek i przegródek pozwoli nie tylko na przechowywanie zabawek i – w przypadku starszych dzieci – przyborów do szkoły, lecz także na zagospodarowanie tej przestrzeni przez dziecko po swojemu. Alternatywą są półki wiszące, które można dokupić oddzielnie lub dołączone w zestawie mebli.

Dziewczynki uwielbiają tworzyć swoje dekoracje, wieszać zdjęcia z wakacji lub wspólnych zabaw z koleżankami, a także przyklejać plakaty z ulubionymi idolami. Niektóre dziewczynki lubią dużo ozdób, a inne cenią prostotę i minimalizm. Taki kącik pozwoli każdej z nich na odrobinę swobody i prywatności. Nad łóżkiem można powiesić szafki z półkami, na których każda dziewczynka postawi swoje rzeczy.

We wspólnym pokoju często liczy się każdy centymetr, dlatego wybór mebli musi być przemyślany. Lepiej zdecydować się na regał z półkami od dołu do góry, zamiast na szafkę na nóżkach. Podobnie jest w przypadku łóżka, szafy ubraniowej lub biurka – ważne, aby miały dodatkowe miejsce na przechowywanie rzeczy. Takie funkcjonalne meble można znaleźć w ofercie sklepu internetowego Marmex.

Ważne, aby dziewczynki również uczestniczyły w tworzeniu aranżacji swojego pokoju, wówczas poczują się ważne i zauważone – w szczególności, gdy chodzą już do szkoły. W ich pokoju powinna zostać wyznaczona przestrzeń na wypoczynek, wspólną zabawę oraz na naukę. Warto zaprosić dziewczynki do wspólnego wybierania kolorów ścian, mebli, dodatków oraz różnych ozdób.