© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zdrowsza dieta: pieczenie w piekarniku zamiast smażenia

Beko BBIR 17300 BCS
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Chcesz zadbać o jakość potraw, które jesz? Przerzuć się ze smażonych na pieczone w piekarniku. Taki sposób przygotowywania posiłków jest zdrowszy, a nowoczesne urządzenia są wyposażone w wiele funkcji, dzięki którym dania udają się doskonale. Są dobrze przypieczone, bez przypaleń i bledszych miejsc. Taki jest np. piekarnik Beko z nowej linii Beyond.

piekarnik Beko BBIR 17300 BCS

Przerzuć się na pieczone!

Dieta ogromnie wpływa na stan naszego organizmu, dlatego chcąc zadbać o zdrowie, powinniśmy zwracać uwagę na jakość dań na naszym talerzu. Nie od dziś wiadomo, że jednym z pysznych, ale niezdrowych sposobów przygotowywania posiłków jest ich smażenie. Na szczęście równie pyszne mogą być dania z piekarnika. Pieczenie jest o wiele zdrowsze niż smażenie, dlatego warto przerzucić się na ten sposób przyrządzania potraw. Podczas pieczenia produkty zachowują więcej swoich dobrych właściwości. Są bardzo smaczne, a nie wymagają tyle tłuszczu podczas ich przyrządzania. Kolejną zaletą dań z piekarnika jest ich „bezobsługowość” – po wstawieniu do komory nie musisz mieszać, przewracać na patelni ani pilnować, by się nie przypaliło.

programy

Technologia zaczerpnięta z podglądania natury

Idealnie wypieczone ciasta i chrupiąca skórka na mięsie to powód do dumy niejednej pani domu. Czasem, żeby to osiągnąć, trzeba się natrudzić. Zdarza się, że standardowe piekarniki najczęściej mocniej przypiekają potrawę od jednej strony, drugą pozostawiając bledszą. Dlatego staramy się obrócić blachę w trakcie pieczenia, żeby uzyskać zadowalający efekt. Jednak nie zawsze jest to możliwe, bo ciasto może opaść w kontakcie z chłodnym powietrzem.

Piekarnik Beko BBIR 17300 BCS rozwiązuje ten problem. Tak samo jak cała nowa linia Beyond, został on zaprojektowany w oparciu o procesy podejrzane w naturze. Jego twórcy zainspirowali się ciepłymi prądami powietrznymi ogrzewającymi ziemię. Tak powstała technologia AeroPerfect, która naśladuje sposób działania natury. Nowatorski wentylator działa podobnie jak w silniku lotniczym. Odpowiednio rozmieszczone grzałki dostarczają ciepło z różnych stron. Współpracuje z nimi algorytm, który kontroluje temperaturę. A wszystko po to, żeby wypieki były ładnie zarumienione z każdej strony.

Ten produkt możesz kupić online w sklepie Max Elektro. Do 29 czerwca jest tam atrakcyjna promocja na piekarnik – jest aż 300 zł tańszy.

Sposób na świetne wypieki

W zależności od tego, jakie potrawy przyrządzasz, będziesz oczekiwać innych funkcji piekarnika. W tym modelu znajdziesz aż 12 funkcji – z rozmrażaniem włącznie. Dzięki temu nawet jeśli zapomnisz wyciągnąć z zamrażarki mięso na obiad, zdążysz je przygotować.

Pieczesz więcej słodkości, a chrupiące ciasteczka często znajdują się na Twoim stole? Docenisz w takim razie pieczenie 3D dla idealnych efektów. Dzięki tej technologii możesz włożyć do komory parę blach równocześnie, system obiegu powietrza zadba o to, by każdy poziom słodkości był dobrze wypieczony.

prowadnice teleskopowe

Przydatne funkcje dla Twojej wygody

Jeśli często pieczesz, na pewno polubisz funkcje, które poprawiają jakość używania produktu. Wygodne korzystanie z piekarnika zapewnią teleskopowe prowadnice. Bez trudu wysuniesz na nich blachę, nie martwiąc się, że może spaść, nawet jeśli jest na niej ciężka brytfanna. Miękkie domykanie drzwi uprzyjemni Ci pracę. Możesz spokojnie działać w kuchni bez robienia hałasu.

Dobrze też zwrócić uwagę na rodzaj czyszczenia wnętrza komory. W różnych urządzeniach są technologie, które usprawniają sam proces. W modelu Beko BBIR17300BCS jest wykorzystane katalityczne czyszczenie piekarnika. Jego tylna ścianka ma wkład katalityczny, który przyciąga tłuszcz i brud. Dzięki temu większość zabrudzeń zbiera się na niej, a po uruchomieniu odpowiedniego programu czyszczenia jest palona w wysokiej temperaturze. Do Ciebie należy wytarcie popiołu po zakończonym cyklu.

Zwróć też uwagę na bezpieczeństwo korzystania z piekarnika. Dobrym rozwiązaniem jest blokada rodzicielska. Gdy ją aktywujesz, dzieci w kuchni nie narozrabiają. Nie zmienią ustawień pieczenia, nawet jeśli zaczną się bawić pokrętłem albo wyświetlaczem urządzenia.

Piekarnik do zabudowy w atrakcyjnej cenie

Jeśli szukasz nowoczesnego i eleganckiego piekarnika, model BBIR17300 BCS spełni Twoje oczekiwania. Uzbrojony w nowy system obiegu powietrza AeroPerfect, funkcję pieczenia 3D, katalizę i teleskopowe prowadnice sprawdzi się w niejednej sytuacji. Jego dużym atutem jest też cena – jedyne 1199 zł. Nowa stylistyka całej linii Beyond wyróżnia się ponadczasową elegancją i pasuje do różnych aranżacji kuchennych. Dlatego jeśli wybierzesz produkty z tej serii, możesz mieć pewność, że wystrój Twojej kuchni będzie stylowy i spójny.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry