Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Gałka do mebli

Gałka meblowa
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Każde wnętrze zasługuje na to, by dodać mu wyrafinowania. Takim elementem dekoracyjnym może być gałka do mebli, która wbrew pozorom potrafi zdziałać cuda.

Gałki do mebli

Gałki meblowe były jednymi z pierwszych uchwytów, jakie wymyślono. Pomimo pojawienia się klamek, gałki do szafek i szuflad dość mocno „weszły” ludziom za skórę, nadal będąc tak popularne, jak niegdyś.  

Wbrew pozorom gałki do mebli dziecięcych wcale nie są złym pomysłem. Są bezpieczne, wykonane zwykle z gładkiego drewna oraz pomalowane w sposób, który wprawi dziecko w zachwyt. Wzornictwo gałek do mebli dziecięcych jest bardzo bogate, ograniczone tylko wyobraźnią projektanta i często próśb dzieci. Dobrze dobrane gałki do szafek oraz gałki do szuflad, z pewnością zmienią wnętrze i odświeżą je minimalnym kosztem.

W internecie istnieje wiele stron oferujących różnorodne modele gałek. Wiele z nich skupia się na dawnych stylach, często określanych jako styl „retro”. Wśród takich gałek do mebli odnajdziemy m.in. fantastyczne wzory przedstawiające kwiaty, czy gwiazdy. Ego rodzaju gałki są często malowane ręcznie, co dodatkowo czyni je wyjątkowymi.

Innym przykładem są gałki w stylu:

  • Boho
  • Glamour
  • Industrialny
  • Minimalistyczny
  • Retro
  • Skandynawski

Warto też wiedzieć, że gałki meblowe są wykonywane z różnych materiałów, w których możemy wyróżnić m.in. eko skórę, marmur, silikon, czy metal.

Gałki do mebli kuchennych

Stylizowane gałki do mebli kuchennych to idealny sposób, by zmienić coś w kuchni. Wielu z nas, z racji nadal dość wysokich cen za meble, nie zmienia wnętrza kuchni zbyt często. Na pomoc mogą przyjść nam wtedy gładki do mebli kuchennych, które w łatwy sposób zmienią wnętrze, przydając mu inny niż wcześniej styl. Szczególną uwagę przyciągają tutaj wspomniane już gałki retro, które dzięki swojej nietuzinkowości potrafię zmienić pomieszczenie w jednej chwili.

Gałka idealna do wnętrza

Nadanie charakteru wnętrzu, które się nam znudziło, może zdziałać cuda. Warto pamiętać, że to detale tworzą całość – nie trzeba wymieniać wszystkiego, by „poczuć” wnętrze na nowo!