© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak zaoszczędzić pieniądze na malowaniu?

Malowanie mieszkania
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Malowanie to jeden z najpopularniejszych i najłatwiejszych sposobów odświeżenia wnętrza mieszkania lub domu. Zwykle bez problemu tego typu pracę można wykonać samodzielnie. Nie jest ona skomplikowana, ani czasochłonna. Nie musi być również kosztowna! Korzystając z przygotowanych przez nas kilku prostych wskazówek, oszczędzisz pieniądze zarówno na zakupie farby, jak i samym malowaniu.

Zacznij od planu i trzymaj się go

Impulsywne, nieprzemyślane zakupy farb, narzędzi i akcesoriów malarskich mogą szybko nadwyrężyć zaplanowany na remont budżet. Warto podejść do malowania wnętrz strategicznie – najpierw przejrzeć modne kolory, wybrać inspirujące aranżacje, a następnie dopasować do nich dostępne na rynku odcienie farb.

Kolejnym krokiem powinno być zamówienie kilku testerów kolorów, które Twoim zdaniem będą idealne dla Twojej przestrzeni. Dodaj przy tym do swojej listy jedną lub dwie barwy, których wcześniej nie wzięłaś pod uwagę. W taki sposób upewnisz się, czy Twój faworyt to na pewno dobry wybór. Często kolor, którego próbkę zamawiasz dla kaprysu, okazuje się nieszablonowym, bardzo estetycznym rozwiązaniem.

Poszukaj promocji, przecen i okazji

Pamiętaj, że dziś farby możesz kupić nie tylko w sklepach stacjonarnych. Wielu dobrych producentów sprzedaje je także online. Nie musisz więc co tydzień wybierać się do marketu w poszukiwaniu promocji – zniżki wygodniej i szybciej znajdziesz w internecie. Nie zawsze muszą być to nieregularne przeceny. Beckers sklep np. oferuje zniżkę na farby i inne produkty ze swojej oferty w zamian za zapisanie do newslettera. Jeśli masz ulubioną markę, śledź ją w mediach społecznościowych, aby otrzymywać informacje o wyprzedażach i specjalnych promocjach. W wielu przypadkach, odczekując kilka tygodni, możesz dużo zaoszczędzić na zakupach farb.

Nie bój się malowania

W kosztach prac wykończeniowych to tzw. robocizna ma zazwyczaj największą wagę. Nie musisz zatrudniać fachowca do odświeżenia wnętrza swojego mieszkania. Malowanie wcale nie jest trudnym zadaniem. Zajmuje przy tym tylko kilka dni. Wystarczy, że sięgniesz po dostępne w internecie poradniki, zobaczysz kilka filmów instruktażowych i wypróbujesz poznane techniki malarskie na kawałku ściany. Szybko przekonasz się jakie to proste, osiągniesz zadowalające efekty i zaoszczędzisz sporo pieniędzy!

Kup wysokiej jakości farbę

Wybieranie tanich produktów do malowania to tylko pozorna oszczędność. Wysokiej jakości farba zazwyczaj oznacza, że potrzeba mniej warstw do osiągnięcia zadowalających efektów, więc zużyjesz także mniej farby, aby pokryć ściany w całym pomieszczeniu. Dobry produkt będzie również bardzo trwały – odporny na blaknięcie czy uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu przez lata zachowa doskonały wygląd. Na długo zapomnisz o takich wydatkach, jak zakup farby i akcesoriów do malowania.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry