Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Co powinna posiadać dobra kamera do monitoringu?

kamera do monitoringu
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Monitoring to obecnie jedno z podstawowych narzędzi umożliwiających zabezpieczenie wybranego przez nas obszaru. Nikogo już nie dziwią kamery do monitoringu zamontowane na parkingach, w sklepach, przestrzeniach biurowych, magazynach, osiedlach, a nawet domach jednorodzinnych. Pojawia się pytanie: co powinna posiadać dobra kamera? Poniżej wskażemy Ci, na co warto zwrócić uwagę.

Jak uzyskać dobry obraz z kamery do monitoringu?

Podstawowym parametrem, na który powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem kamery do monitoringu, jest kąt widzenia, jaki oferuje. Im większa będzie jego wartość, tym więcej powierzchni obejmie. Możesz zdecydować się także na zakup kamery obrotowej, która da Ci nieco więcej możliwości.

Rozdzielczość - to druga, równie istotna kwestia. Obecnie na rynku dostępne są kamery o wysokiej rozdzielczości (np. Full HD 1080p dostępne w sklepie Batna24), dzięki czemu uzyskany obraz staje się wyraźny i bez trudności można zidentyfikować elementy na nim widoczne.

Detekcja ruchu i dźwięku

Detekcja ruchu odpowiada za uruchomienie alarmu następuje w chwili wykrycia ruchu. To istotne, aby detekcja ruchu charakteryzowała się wysoką czujnością. Wówczas niemal natychmiast będziesz mógł podjąć interwencję.

Z kolei detekcja audio uruchamia alarm w momencie wykrycia dźwięku. Ta opcja jest zarezerwowana wyłącznie dla kamer z wbudowanym mikrofonem.

Jakie funkcje powinny posiadać dobre kamery?

Prawidłowy kąt widzenia i wysoka rozdzielczość to absolutna podstawa dobrej kamery do monitoringu. Powinieneś mieć świadomość, że to nie wszystko, co oferują producenci.

Digital Noise Reduction (DNR) to cyfrowa redukcja szumów wynikająca najczęściej z nieprawidłowego oświetlenia na danym obszarze. Dzięki tej funkcji możliwe jest uzyskanie czystego obrazu o wyraźnej ostrości krawędzi.

Region of Interest (INR) to równie powszechna opcja umożliwiająca przybliżenie obszaru, który szczególnie nas interesuje, bez strat w jakości obrazu.

Kamery montowane na zewnątrz

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które powinny oferować takie kamery do monitoringu. Powinno zależeć Ci przede wszystkim na zachowaniu dobrej jakości obrazu oraz zabezpieczeniu sprzętu przed uszkodzeniami mechanicznymi.

  • Defog jest technologią umożliwiającą zachowanie dobrej jakości obrazu nawet w przypadku wystąpienia trudnych warunków atmosferycznych, tj. mgła, deszcz, śnieg.
  • Backlight Compensation (BLC), czyli kompensacja światła wstecznego. To obecnie jedna z podstawowych funkcji, w którą wyposażona jest prawie każde urządzenie wykorzystywane do monitoringu. Zapewnia dobrą widoczność obrazu nawet w przypadku jasnego strumienia światła skierowanego w obiektyw (np. światła reflektorów czy Słońca).
  • Infrared Cutfilter Removal (ICR) jest filtrem podczerwieni, który odpowiada za dobrą widoczność obiektów w nocy.

Wybierz najlepszą kamerę do monitoringu!

Nieustanny rozwój technologii sprawia, że obraz uzyskany z kamer nie ma już nic wspólnego z widokiem rozmazanej postaci, której nie sposób zidentyfikować. Oferowane obecnie sprzęty dają wiele możliwości, a wybór różnych funkcji sprawia, że każdy Klient może dopasować konkretny model do swoich potrzeb. 

Ważne, abyś postawił na miejsce zakupu, w którym dostępnych jest wiele modeli o różnych możliwościach. Szeroki wybór znajdziesz m.in. w sklepie https://www.batna24.com/pl z jasną informacją o wartościach parametrów konkretnej kamery do monitoringu. Pozostaje Ci tylko określić własne potrzeby, a z pewnością znajdziesz najlepsze urządzenie!