Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Cechy rozpoznawcze materaców piankowych

materac piankowy
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Producenci materaców oferują wiele modeli, które mogą być wykonane z nowoczesnej pianki poliuretanowej oraz sprężyn kieszeniowych. W związku z tym przy wyborze warto zastanowić się, jaki rodzaj sprawdzi się najlepiej oraz spełni Twoje indywidualne potrzeby. Jakie są więc cechy rozpoznawcze materaców piankowych? Kiedy warto się na nie zdecydować? Sprawdźmy!

Pianka dopasowująca się do kształtu ciała

Materace piankowe wykonane są z kilku warstw pianki poliuretanowej o dużej gęstości, dzięki czemu zapewniają wysoki komfort podczas snu. Pianka termoelastyczna Visco pod wpływem temperatury ciała dokładnie dopasowuje się do jego kształtów, eliminując napięcia występujące w mięśniach czy kręgosłupie. Takie działanie zapewnia:

  • optymalne podparcie naturalnych krzywizn ciała,
  • zmniejszenie punktów nacisku,
  • właściwą regenerację mięśni i stawów,
  • utrzymanie odpowiedniej pozycji kręgosłupa podczas snu.

Dzięki materacom piankowym wykonanym przy pomocy tak nowoczesnych technologii i komponentów każdego ranka będziesz wstawał wyspany i wypoczęty. Ponadto zadbasz o swoje zdrowie oraz skutecznie zniwelujesz występujące bóle pleców czy szyi, a także sztywność mięśni i stawów.

Wieloletnia trwałość i odporność na odkształcenia

Bardzo ważną cechą pianki termoelastycznej jest jej duża trwałość, a także zapamiętywanie kształtu ciała. Materace piankowe nie odkształcają się w niepożądany sposób i nie gniotą, a jednocześnie są bardzo sprężyste i elastyczne. Zmiana twardości pod wpływem ciepła zapewnia „otulenie” całego ciała przez materac, a jednocześnie wypełnienie wszystkich miejsc wymagających właściwego wsparcia. Choć jest to rozwiązanie doskonałe dla każdej, zarówno starszej, jak i młodszej osoby, na taki wybór powinieneś się zdecydować w szczególności, gdy cierpisz na dolegliwości kręgosłupa oraz wady postawy.

Kiedy warto wybrać materac piankowy?

Warto pamiętać, że materace z pianki Visco są dość miękkie, dlatego przeznaczone są przede wszystkim dla lżejszych osób. W przypadku większej wagi dobrym pomysłem jest wybór materaca hybrydowego, który łączy w sobie najlepsze cechy modeli piankowych oraz sprężynowych. Sprężyny kieszeniowe zapewniają wyższy poziom twardości, a wierzchnia warstwa pianki – idealne dopasowanie do ciała.

Jeśli wciąż nie jesteś pewien, na który materac powinieneś się zdecydować, skorzystaj z oferty czołowych na rynku producentów, takich jak Nowoczesne Materace. Znajdziesz tam nie tylko najlepszej jakości, bezpieczne dla zdrowia produkty. Otrzymasz wówczas również profesjonalne doradztwo przy wyborze.