Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Okna drewniane – postaw na styl i walory użytkowe

Okna drewniane
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Okna, jak również inne elementy stolarki okiennej stanowią pewną wizytówkę naszego domostwa. Zawsze powinny przede wszystkim pasować do całości projektu, ale również przykuwać spojrzenie i budzić ciekawość. Powinny rzecz jasna także spełniać swoją funkcję użytkową. Pomyśleć by można, że okna drewniane odchodzą do lamusa. Nic bardziej mylnego. Produkowane dziś w nowoczesny sposób okna tego typu zapewniają bardzo dobre walory użytkowe, nadając równocześnie budynkowi ciekawego stylu.

Okna drewniane – stylistyka, obok której nie przejdziesz obojętnie

Drewniane okna, które są tworzone dzisiaj to niesamowicie ciekawe rozwiązanie stylistyczne, które pozwala na wykonanie ciekawych i oryginalnych aranżacji naszego budynku. Często takie okna są droższe od klasycznych okien aluminiowych, ale pozwalają na nieco więcej fantazji w urządzeniu budynku i sprawią na pewno, że dom będzie prezentował się znacznie bardziej fantazyjnie. Szczególnie, gdy na przykład zdecydujemy się na zastosowanie dodatkowych okiennic.

Zalety technologiczne okien drewnianych

Okna drewniane w Krośnie to przede wszystkim niesamowicie duża wytrzymałość. Ten rodzaj okien posiada niską rozszerzalność cieplną. Dzięki temu znacznie lepiej ten rodzaj okien sprawdzi się chociażby w bardzo dużych przeszkleniach w pomieszczeniach takich jak salony czy też hole. Inną istotną zaletą okien z drewna jest możliwość dopasowania ich koloru do swoich potrzeb i wymagań, co nie jest możliwe chociażby w przypadku okien z aluminium. Biorąc pod uwagę wszystkie te kwestie uznać należy, że okna z drewna są niesamowicie dobrą inwestycją.

Solidny montaż okien kluczem do ich wytrzymałości

Nawet najlepsze okno nie spełni swoich funkcji, jeżeli nie zostanie zamontowane w sposób zgodny ze sztuką. Dlatego też właśnie zadbać musimy o to, by zostało ono zamontowane przez ekipę fachowców, którzy doskonale się znają na rzezy i zapewnią nam odpowiednie parametry termiczne po swoim montażu. Dobrze zamontowane okno nie będzie również wymagało żadnych zabiegów naprawczych przez bardzo wiele lat.