Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Styl loftowy. Industrialne i surowe meble do nowoczesnego wnętrza

Styl loftowy
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Styl industrialny to styl wzornictwa, który był popularny w świecie zachodnim w okresie rewolucji przemysłowej, która miała miejsce w XVIII i XIX wieku. Charakteryzuje się funkcjonalną prostotą przy użyciu podstawowych technik i form oraz jest kojarzony z nowoczesnością.

Meble w stylu industrialnym – prostota i nowoczesność

Lofty były pierwotnie wykorzystywane jako rezydencje i często znajdowały się w starych opuszczonych magazynach lub fabrykach bawełny. Dziś są uważane za modne domy i mieszkania. Można znaleźć wiele inspiracji, jak stworzyć dom w stylu industrialnym w zwykłym mieszkaniu, wykorzystując surowe materiały znajdujące się w pobliżu. Do dekoracji wnętrz polecamy meble w stylu industrialnym, ponieważ są one często wykonane z litego drewna, metalu lub innych wytrzymałych materiałów, które przetrwają lata. Dostępne są również w różnych kształtach i kolorach, więc istnieje wiele sposobów na nadanie własnego stylu loftowego. Niektóre z tych elementów to wiszące szafki, łóżka i biurka. Można je podwiesić pod sufitem lub zamontować na ścianie, co daje mnóstwo możliwości dostosowania przestrzeni do własnych potrzeb.

Łóżka do sypialni w stylu loftowym

Niezależnie od tego, czy jest to pokój gościnny, sypialnia czy jadalnia, styl loftowy zawsze będzie wyglądał dobrze i ciekawie. Warto zauważyć zarówno przytulne, jak i przestronne pokoje z elementami industrialnymi, takimi jak stare meble z surowego drewna i metalowe łóżka do sypialni. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, możesz łączyć różne faktury i kolory, takie jak czarny, czerwony, biały, brązowy i drewniany z akcentami metalowymi. Meble industrialne są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak stal, żelazo lub drewno. Materiały te są wykorzystywane nie tylko jako elementy funkcjonalne, ale także jako elementy dekoracyjne, które nadają pomieszczeniu szczególną atmosferę, przypominającą stare zardzewiałe maszyny fabryczne lub ogólnie stare fabryki przemysłowe. Sprawdź, w jaki sposób można połączyć wszystkie te elementy w pokoju, aby uzyskać wyjątkową przestrzeń, która doda komfortu, przytulności i ciepła do Twojego domu.

Szafki wiszące do sypialni – wygoda przechowywania

W stylu loftowym nie ma zbędnych rzeczy i detali. Meble powinny być wygodne i funkcjonalne. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się dużo przedmiotów, to należy je umieścić na półkach ściennych lub innych półkach, co pozwoli na ich przechowywanie i zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu. Szafki wiszące do sypialni to świetna okazja do zaoszczędzenia miejsca w małych pomieszczeniach. Nawet jeśli masz mały pokój, możesz sprawić, że będzie wyglądał na bardziej przestronny, używając wiszących mebli. Zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na szafki ażurowe wykonane z metalowej siatki z dodatkiem elementów drewnianych. Taka aranżacja nie tylko idealnie wpasuje się w styl loftowy, ale także pozwoli na utrzymanie porządku w szafach – w końcu przez ażurowe elementy wszystko widać!