Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Bez jakich mebli nie może się obyć żadna kuchnia?

blat kuchenny
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Kuchnia to kluczowe pomieszczenie w każdym domu. Niezależnie od tego, czy jest niewielkich rozmiarów, czy też nieco większa, jej wyposażenie powinno być starannie przemyślane. Dzięki wyborowi odpowiednich mebli i rozwiązań kuchnia będzie praktyczna oraz ułatwi codzienne przygotowywanie posiłków dla całej rodziny. Jakie meble kuchenne są niezbędne i powinny znaleźć się w każdej kuchni? Sprawdźmy.

Głębokie szafki do kuchni - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

W każdej kuchni ogromne znaczenie ma powierzchnia do przechowywania. Wszystko ze względu na to, że podczas gotowania używa się wielu kuchennych akcesoriów. Do tego dochodzi zastawa obiadowa, szklanki oraz sprzęt. Dlatego meble kuchenne powinny być pojemne i zapewnić odpowiednią ilość przestrzeni do przechowywania wszystkich niezbędnych przedmiotów. Standardowa głębokość szafek dolnych wynosi ponad 50 cm, jednak nie więcej niż 56 cm, ze względu na głębokość blatów kuchennych. W przypadku szafek wiszących wielkość ta jest mniejsza i wynosi zazwyczaj około 35 cm. Wymiary pozwalają na swobodę przechowywania sprzętu kuchennego, garnków, talerzy, szklanek oraz innych akcesoriów niezbędnych do przygotowywania posiłków. W przypadku niewymiarowych kształtów kuchni warto zdecydować się na meble na wymiar, jakie oferuje między innymi producent mebli Meblox.

Szuflady kuchenne – jakie powinny być?

Bez wątpienia szuflady w meblach kuchennych wpływają na praktyczne aspekty użytkowania kuchni. Obecnie dostępnych jest wiele różnorodnych rozwiązań. Począwszy od głębokich i wysokich szuflad, które pomieszczą również sprzęt AGD, po płytkie i klasyczne, które zazwyczaj wykorzystuje się do przechowywania sztućców oraz akcesoriów używanych podczas gotowania. Szuflady mogą być zamontowane w różnych miejscach szafek, zarówno w słupku, jak i pod samym blatem. To, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, będzie zależeć od naszych indywidualnych preferencji. Warto dodać, że szuflady w meblach kuchennych wyposażone są w lekkie, ułatwiające otwieranie i zamykanie systemy oraz prowadnice. Dzięki temu szuflady sprawdzają się też do przechowywania ciężkiego wyposażenia kuchni.

Powierzchnia robocza – jakie cechy powinna mieć?

Podczas przyrządzania posiłków niezbędne jest miejsce, na którym przygotujemy składniki. Dlatego w kuchni nie może zabraknąć wystarczającej powierzchni roboczej. Może to być blat kuchenny lub jeśli jego powierzchnia jest zbyt mała, można zdecydować się na dodatkowy stół, który również będzie miejscem spożywania posiłków. Wybierając blaty do kuchni warto kierować się jakością i stawiać na te wykonane z trwałych materiałów.