Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak urządzić sypialnię w stylu glamour?

łóżko tapicerowane
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Wystrój wnętrz w stylu glamour jest ponadczasowy, dzięki czemu nigdy nie wychodzi z mody. Stanowi oryginalny kompromis pomiędzy klasyką i nowoczesnością, wybierając z obu stylów najbardziej eleganckie i luksusowe rozwiązania. W sypialni glamour poczujesz wyjątkowy komfort i odprężenie. Jej aura sprzyja również tworzeniu romantycznej atmosfery. Wymaga to jednak umiejętnej aranżacji wnętrza – znalezienia złotego środka pomiędzy minimalizmem a przepychem. W niniejszym artykule udzielamy cennych wskazówek, jak osiągnąć taki efekt.

Paleta kolorystyczna sypialni glamour 

Podstawę aranżacyjną sypialni glamour stanowi odpowiednia kolorystyka. Nie może być zbyt krzykliwa ani za bardzo mdła. Styl glamour uwielbia pastelowe odcienie granatu, fioletu, różu oraz beżu umiejętnie łączone z czernią, bielą i szarością. Kontrasty dotyczą nie tylko samych kolorów, ale również ich wykończenia. W sypialni glamour ważną rolę odgrywa błysk, jednak najlepiej można go wydobyć w połączeniu z matowymi powierzchniami. Ściany sypialni glamour wcale nie muszą być jednolicie gładkie. Można postawić na przykład na wzorzyste tapety ozdobione połyskującymi ornamentami.  

Sypialnia glamour – luksusowe umeblowanie 

Meble do sypialni glamour są na tyle charakterystyczne, że nie sposób użyć ich w żadnym innym wystroju wnętrza. Niemal obowiązkowe są przede wszystkim łóżka tapicerowane do sypialni, których wezgłowia wykańczają ozdobne guziki. Łóżko to kluczowy element każdej sypialni, dlatego powinno znajdować się w jej centrum. W przypadku przestronnego wnętrza do łóżka można dopasować również pikowane pufy i leżanki. Meble takie jak szafki nocne, komody i toaletki stanowią drugi plan, ale ich wygląd również jest istotny. Powinny mieć fronty wykończone na wysoki połysk. Dobrze zaprezentują się także ich srebrne lub złote zdobienia, na przykład w postaci nóżek albo uchwytów szafek i szuflad. 

Styl glamour a oświetlenie 

Styl glamour kocha różne źródła oświetlenia, które nadają magiczną aurę sypialni, odbijając światło na błyszczących frontach mebli i dekoracjach. Warto postawić na bogato zdobione lampy, zarówno sufitowe, jak i stojące czy wiszące, na przykład kryształowe żyrandole, dekoracyjne kinkiety i lampki nocne z matowymi abażurami. Najlepiej rozmieścić lampy w pobliżu dekoracyjnych luster, które dodatkowo rozproszą światło w pomieszczeniu.  

Waga dekoracji w sypialni glamour 

Czymże byłby styl glamour oparty na luksusie i splendorze bez wysmakowanych dodatków? W sypialni glamour powinny królować dekoracje! Łóżka tapicerowane do sypialni urządzonej w tym stylu obowiązkowo zdobią przyjemne w dotyku narzuty i eleganckie poduszki o różnym kształcie i rozmiarze. Na podłodze pięknie prezentuje się puchaty dywan ze sztucznego futra. Okna koniecznie należy ozdobić grubymi, zaciemnianymi zasłonami z dekoracyjnymi chwostami. Na ścianach mogą zawisnąć plakaty i obrazy w złotych lub srebrnych ramach. Na blatach mebli warto ustawić bogato zdobione świeczniki, wazony oraz figurki.

Artykuł  powstał  we współpracy z  firmą Meble Magnat.