Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym wyróżniają się dobrej jakości meble?

dobrej jakości meble
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Dobrze wykonane meble z naturalnego drewna powinny służyć właścicielowi przez wiele lat, zachowując przez cały ten czas wysoką wytrzymałość i atrakcyjny wygląd. Niestety, nie wszystkie produkty cechują się tak wysoką jakością. Warto postawić więc na sprawdzonego producenta i najlepsze materiały. W tym artykule zastanowimy się, czym charakteryzują się meble najwyższej jakości oraz jak je znaleźć.

Co cechuje meble wysokiej jakości?

Nikt nie chciałby przeżyć scenariusza, w którym jego piękne, starannie dobrane meble, łamią się i niszczeją po roku lub dwóch od zakupu. Naturalne drewno to niezwykle wytrzymały materiał, odporny na wiele uszkodzeń mechanicznych oraz innych szkodliwych czynników. Jeśli więc użyto wysokiej jakości surowca, a same meble zostały wykonane z należytą dbałością, uszkodzenie ich powinno być bardzo trudne. Ciężko rozpoznać wysoką wytrzymałość na pierwszy rzut oka, ale można zwrócić uwagę na łączenia, które powinny być pozbawione jakiegokolwiek luzu. Można sprawdzić, czy łóżko lub stół trzeszczą bądź nieprzyjemnie skrzypią. Całość powinna być ciężka i stabilna.

Z czego zostały wykonane?

Wysokiej jakości meble z naturalnego drewna powinny być wykonane z najlepszych, starannie dobranych materiałów. Dzięki temu istnieje pewność, że zachowają wysoką wytrzymałość oraz nieskazitelny wygląd. Porządni producenci zaopatrują się wyłącznie u sprawdzonych, doświadczonych dostawców. Otrzymywane od nich drewno powinno być odpowiednio twarde, bez dużych sęków oraz jakichkolwiek ubytków lub pęknięć. Musi być również właściwie oporządzone, wyrównane i wygładzone, ale z zachowaniem naturalnych głębokich barw oraz unikalnego usłojenia.

Warto zwrócić także uwagę, z jakiego rodzaju drewna wykonane są poszczególne elementy. W przypadku szaf i szafek używa się najczęściej wysokiej jakości płyty wiórowej, mniej wytrzymałej, ale bardzo łatwej w obróbce. W przypadku firmy JNP Meble Nowak dotyczy to jedynak jedynie ścian – fronty szafek, o wiele bardziej narażone na uszkodzenia, zawsze wykonywane są z niezwykle wytrzymałego litego drewna. Przed zakupem mebli warto sprawdzić, jaką jakość zapewnia konkretny producent.

Sprawdź opinie o producencie

Najlepszym źródłem opinii o producentach jest oczywiście internet – jeśli dany zakład ma wysokie oceny w Mapach Google oraz na podobnych stronach, prawdopodobnie na nie zasłużył. Nie należy jednak opierać się jedynie na numerkach – warto przeczytać część opinii, również tych krytycznych, aby poznać mocne strony danej firmy, a także przygotować się na jej ewentualne wady. Pomoże to w sporządzeniu listy za i przeciw, a w efekcie wybraniu najlepszego producenta z możliwych.