Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Lampki solarne jako sposób na energooszczędne oświetlenie ogrodu

lampy solarne
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Oświetlenie to ważny element aranżacji ogrodu pełniący funkcję praktyczną i estetyczną. Lampy solarne to powszechnie stosowane źródło światła w ogrodzie. Swoją popularność zawdzięczają wielu czynnikom, wśród których największym są niskie koszty oświetlenia przestrzeni ogrodowej. Jakie jeszcze zalety mają systemy solarne? Czy mimo tego, że są niedrogie, jakość generowanego światła jest wystarczająca do oświetlenia ogrodu?

Jak sprawdza się lampa solarna w ogrodzie?

Odpowiednio intensywne źródło światła będzie oświetlać ścieżki, schody czy wjazd na posesję, zapewniając bezpieczne przemieszczanie się po zmroku. Jednocześnie światło padające na różnorodne formy roślinności zapewni wyjątkowe walory dekoracyjne. Czy lampki solarne sprawdzają się w tej roli? Oczywiście, że tak! Jak wyjaśnia sklep z akcesoriami do domu i ogrodu Prolida, przeszłością są słabej jakości lampki o niskiej intensywności światła. Obecnie produkowane lampki wykonane są według nowoczesnych projektów gwarantujących szybkie ładowanie akumulatorów, ich dużą wydajność oraz światło oświetlające duży fragment ogrodu. A to wszystko bez zużycia prądu!

Działanie lamp solarnych a energooszczędność i ekologia

Oświetlenie solarne jest ekonomiczne i ekologiczne. Każda lampa solarna wyposażona jest w panel solarny posiadający ogniwo fotowoltaiczne. Służy ono do konwersji energii słonecznej w energię elektryczną. Energia ta magazynowana jest w akumulatorach, a następnie wykorzystywana po zmierzchu do oświetlania otoczenia. Lampy solarne są jednym z najtańszych źródeł energii odnawialnej, w które każdy może zainwestować, nie tylko czerpiąc korzyści ekonomiczne, ale żyjąc zgodnie z wyznawanymi wartościami ekologicznymi.

Rozwiązanie estetyczne i wygodne

Coraz większe zainteresowanie oświetleniem solarnym sprawiło, że producenci obecnie oferują niezliczoną różnorodność form. Lampki dostępne są w wielu stylach wpasowujących się w najróżniejsze aranżacje ogrodowe. Oprócz tradycyjnych modeli wbijanych w podłoże rynek oferuje niezwykle estetyczne lampy solarne w postaci lampionów czy słoików. Te ostatnie świetnie prezentują się nie tylko w ogrodzie, ale i na tarasach czy balkonach.

Niewątpliwą zaletą tego oświetlenia jest łatwość montażu. Lampki nie wymagają trudnego i czasochłonnego rozmieszczania okablowania instalacji. Produkty sprzedawane są jako gotowe systemy niewymagające składania ani specjalnego podpięcia – wystarczy wyjąć je z opakowania i umieścić w wybranym miejscu. Wykonane z odpowiednich materiałów są odporne na zróżnicowane warunki pogodowe.