Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak prawidłowo montować listwy przypodłogowe?

montaż listwy przypodłogowej
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Listwy przypodłogowe to kluczowy element wykończenia wnętrz, który sprawi, że Twoja aranżacja będzie kompletna. Zastanawiasz się, jak prawidłowo zamontować listwy przypodłogowe, aby oprócz funkcji estetycznej spełniały one również rolę zabezpieczającą podłogi i ściany? Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

Jakie listwy przypodłogowe najlepsze?

Ze względu na stale rozwijający się rynek i rosnącą konkurencję wśród branży wykończeniowej konsumenci mają do dostępu coraz to więcej nowoczesnych modeli listew przypodłogowych. Ogromny wybór tego typu produktów może być szczególnie przytłaczający dla osób, które nigdy wcześniej nie miały z nimi styczności. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z najbardziej polecanymi modelami listew przypodłogowych, które sprawdzą się w Twoim domu.

Wysokiej jakości listwy:

  • to estetyczna zasłona szczelin pomiędzy podłogą a ścianą,
  • pozwalają na zamaskowanie kabli i przewodów,
  • stanowią element ochronny dolnych części ściany przed brudem i uszkodzeniami mechanicznymi,
  • są zabezpieczeniem podłogi przed wilgocią.

W ostatnim czasie szczególnie polecanym rozwiązaniem są listwy MDF, które oprócz solidnej konstrukcji, charakteryzują się również wysoką niezawodnością i eleganckim wyglądem. Co więcej, są one odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu mogą posłużyć przez naprawdę długi czas. Na stronie Kanadyjskielistwy.pl znajdziesz szeroki asortyment listew przypodłogowych MDF i nie tylko. Szeroki wybór pozwoli na dopasowanie produktów do swoich potrzeb.

Czego potrzebujesz do montażu listew przypodłogowych?

Pamiętaj, że zakup listew to jedno. Drugą, równie ważną sprawą, jest ich montaż. Zadbaj, aby zrobić to właściwie i z jak największą starannością. Pozwoli to na zwiększenie żywotności listew w Twoim domu, a nad ich wymianą, czy renowacją będziesz zastanawiać się dopiero po latach.

Jedną z najczęściej wybieranych metod montażu listew jest klejenie. Pozwala ono na skuteczne i trwałe przymocowanie listwy w określonym miejscu. Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku niezbędny będzie klej. Aby cały proces przebiegł sprawnie, a listwy po czasie się nie odklejały i zachowały swoje walory estetyczne, korzystaj z najwyższej jakości klejów do listew, które zapewnią im odpowiednią stabilność.

Montaż przy użyciu kleju to polecane rozwiązanie, z którym poradzi sobie chyba każdy. Jednak ważne jest przestrzeganie najważniejszych zasad montażu listew, aby praca wykonana była porządnie i dała pożądany efekt.