Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wybieramy drzwi do domu – na co zwrócić uwagę?

drzwi pokojowe
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Drzwi, które dobierzemy do naszego domu mają spore znaczenie. Zarówno jeżeli mowa o tych na zewnątrz, jak i wewnętrznych, decyzje podjęte w tej kwestii będą rzutowały bezpośrednio na ich funkcjonalność, zadowolenie z naszego domu, nasz wizerunek, a ostatecznie nawet na kwestie bezpieczeństwa. Warto zatem dobrze przemyśleć ich wybór po to, by nie żałować owej decyzji zbyt szybko.

Drzwi wewnętrzne – kierunek oraz dopasowanie stylistyczne

Kiedy mowa o drzwiach do wewnątrz domu lub mieszkania zwykle mamy do czynienia z konstrukcjami nieco mniej okazałymi niż w przypadku drzwi frontowych. W przypadku drzwi pokojowych w naszym mieszkaniu musimy znacznie większą uwagę przyłożyć do ich jakości wykonania i stylu, który prezentują. Nawet najładniej urządzone mieszkanie możemy bowiem zepsuć kiepskiej jakości drzwiami. Znaczenie ma tu materiał wykonania, kolorystyka, a także zdobienia i konkretny styl – na przykład przeszklenia lub ich brak.

Drzwi zewnętrzne – komfort cieplny i bezpieczeństwo

Podstawową funkcją drzwi zewnętrznych oprócz ozdobienia naszego budynku jest rzecz jasna zabezpieczenie nas przed potencjalnymi złodziejami i włamywaczami. Dodatkowo jednak mogą one wpływać na komfort cieplny w naszym domu. Jeżeli zostaną wybrane odpowiednie drzwi i zamontowane w poprawny sposób, nie będziemy tym miejscem tracili tak wiele ciepła, jak w przypadku ich tanich odpowiedników. Właśnie z tego powodu zwykle nie warto oszczędzać na drzwiach wejściowych do naszego domu. Są one w stanie zapewnić nam ucieczkę znacznie mniejszej ilości ciepła z mieszkania lub domu i tym samym w dłuższej perspektywie pozytywnie wpłynąć na wysokość rachunków.

Montaż drzwi – samodzielnie czy poprzez fachowców?

Jeżeli mamy przygotowane wszystko w naszym domu, to zamontowanie drzwi nie powinno stanowić dużego wyzwania. Oczywiście mowa głównie o drzwiach wewnętrznych. Posiadając odpowiednio pomierzone framugi czy też futryny bez problemu możemy zamontować drzwi samodzielnie. W przypadku drzwi zewnętrznych najczęściej będzie dobrze zlecić ich montaż wykwalifikowanej firmie.