Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Materac 160x200 bardzo twardy czyli jaki?

Materac 160x200
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Materace można podzielić na różne konstrukcje czy skale twardości. W tym artykule skupimy się na wyborze materaca bardzo twardego, podpowiemy dla kogo taki materac będzie odpowiedni i jak wygląda jego budowa. Rozmiar materaca 160x200 cm świadczy o tym, że prawdopodobnie będą na nim spać dwie osoby co również ma znaczenie przy doborze właściwego materaca. Zachęcamy do przeczytania kilku zdać na temat właściwości materacy bardzo twardych.

Dla kogo przewidziany jest materac o wykończeniu bardzo twardym

Materace bardzo twarde stanowią najwyższą twardość wśród skali twardości, co oznacza, że są przewidziane dla osób z wysoką wagą. Materac bardzo twardy często oznaczany jest jako H4 i przede wszystkim polecany jest dla osób z wagą powyżej 120kg wagi pojedynczej osoby. Taki materac powinny też wybrać osoby, które mimo swojej lżejszej wagi preferują sztywne powierzchnie do snu lub gdy z powodów zdrowotnych muszą spać na mocno twardych materacach.

Jak zbudowany jest materac o wykończeniu bardzo twardym

Jeśli już decydujemy się na materac 160x200 bardzo twardy warto aby miał też solidną i trwałą konstrukcję. Taki materac powinien posiadać trwałą i mocną konstrukcję kieszeniową wśród której można wyróżnić materac pocketowy lub z jeszcze bogatszą ilością sprężyn czyli wersję multipocket. Dobrym wyborem będą też materace z wkładem lateksowym, który nie tylko jest mocnym materiałem ale zapewni najwyższy komfort snu. Po wybraniu konstrukcji materaca kolejnym etapem jest wybór materaca jednostronnego czy dwustronnego. Jeśli chcemy aby materac służył nam długie lata wybór powinien paść na materac dwustronny. Kolejny argument za wyborem materaca dwustronnego jest możliwość zastosowania dwóch różnych skal twardości.

Co jeszcze wpływa na bardzo twarde wykończenie materaca

Ostatnim już elementem materaca bardzo twardego jest powierzchnia na której bezpośrednio śpimy. W celu uzyskania odpowiedniej twardości stosuje się połączenie kokosu i końskiego włosia. Kokos i końskie włosie są surowcami naturalnymi, bezpiecznymi i antyalergicznymi. Dodatkowo warstwa końskiego włosia usztywnia całą konstrukcję materaca. Pomimo wysokiej twardości te materiały są elastyczne aby również mogły być komfortowe dla użytkowników. Jeśli wahamy się przed wyborem takiego materaca ze względu na to, że może okazać się materac zbyt twardy, należy wybrać materac z jednej strony o lżejszym wykończeniu czyli możemy wybrać drugą stronę twardą lub średnio twardą.

twarde wykończenie materaca

Gdzie kupić dobry materac, który będzie trwały

Dobre materace to gwarancja zdrowego i komfortowego snu. Przed zakupem warto sprawdzić opinie o sprzedającym jaki i jaką gwarancję udziela na materac. Ważnym aspektem jest również transport materaca, te o mocnej konstrukcji materace transportuje się na płasko. Ze swojej strony możemy polecić producenta materacy, który swoją ofertę prezentuje w sklepie internetowym Godre.pl