Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Anteny telewizyjne Wrocław – montaż i serwis anten satelitarnych telewizji naziemnej

telewizj
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Antena telewizyjna jest niezbędna do bezproblemowego oglądania telewizji satelitarnej. Z tego powodu właściwy montaż anteny oraz jej późniejszy serwis są bardzo ważne dla jakości i trwałości anteny. Sprawdź jak zamontować antenę satelitarną, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze oraz jakie czynniki są ważne w kontekście serwisowania anten satelitarnych.

Anteny satelitarne – montaż

Montaż anteny satelitarnej powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniego talerza satelitarnego. Najczęściej wybierane anteny telewizyjne Wrocław to modele o średnicy 80 centymetrów. Tego typu produkty są odporne na opady deszczu czy śniegu, a także na silne porywy wiatru. Następnym krokiem do niezakłóconego odbioru sygnału z anteny satelitarnej jest wybór konwertera, który jest odpowiedzialny za przekształcenie sygnału satelitarnego odbitego od czaszy anteny w sygnał, który dochodzi do telewizora. Na rynku dostępne są cztery rodzaje konwerterów:

  • konwertery jednowyjściowe, które obsługują jeden przewód
  • konwertery dwuwyjściowe, które obsługują dwa przewody
  • konwertery czterowyjściowe, które obsługują cztery przewody
  • konwertery ośmiowyjściowe, które obsługują osiem przewodów

Każdy dekoder potrzebuje jednego przewodu. Dodatkowo dekoder z funkcją nagrywania wymaga dodatkowego przewodu. Tak więc przed kupnem konwertera, należy dobrze przeanalizować, ile dekoderów będziemy użytkować.

Oprócz samego sprzętu (anteny telewizyjne zewnętrzne oraz konwertery) trzeba także odpowiednio dobrać akcesoria do montażu anteny. Przede wszystkim należy wybrać uchwyt do anteny, przewody i wtyki. Uchwyt i rodzaj anteny muszą być kompatybilne, natomiast długość przewodu zależy od odległości dekodera od anteny.

W przeciwieństwie do telewizji naziemnej bardzo ważne podczas montażu anten satelitarnych jest ustawianie anten. Jest to moment, w którym antena kierunkowa, nawet jeśli jest dobrze podłączona, może nie dawać odpowiedniego sygnału. Z tego względu warto skorzystać z profesjonalnej pomocy montażystów, którzy z wykorzystaniem sprzętu nie będą mieli najmniejszych problemów z idealnym ustawieniem nadajnika.

Serwis anten satelitarnych

Montaż anten to pierwszy krok do odbioru telewizji, następnym jest odpowiednie serwisowanie nadajnika. W tym aspekcie taka sama uwaga jest potrzebna jeśli chodzi o anteny zewnętrzne, anteny wewnętrzne czy anteny pokojowe. Nie każda usterka jest związana z działaniem czynników pogodowych. Czasem powodem zakłóceń czy kiepskiego obrazu może być przerwany kabel, czy rozstrojony dekoder. Warto co jakiś czas przeprowadzić kompleksowy serwis antenowy i sprawdzić, czy wszytko działa tak, jak powinno.