Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wybrać dobrą baterię umywalkową? Kilka praktycznych porad

baterie umywalkowe
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Wiele osób uważa, że bateria to element, który ma być przede wszystkim estetyczny i pasujący do stylu danego wnętrza. Można więc wybrać go na dowolnym etapie remontu, nawet pod koniec. Ważny jest również jej koszt oraz komfort korzystania z armatury łazienkowej. Podpowiadamy dziś, na co konkretnie zwrócić uwagę przed zakupem baterii umywalkowej.

Podstawowe kwestie ważne przy wyborze baterii

Przede wszystkim przy wyborze armatury bardzo ważne są proporcje. Gdy duży kran podłączymy z niewielką umywalką albo na odwrót, efekt będzie nieestetyczny i niepraktyczny. Warto pamiętać, że każdy nawet mały przedmiot służący do zabudowy łazienki powinien współgrać z innymi, tworząc zawsze harmonijną całość.

Wśród wielu rodzajów baterii do umywalek można znaleźć: przeznaczone do montażu ściennego natynkowego lub podtynkowego oraz stojące i wolnostojące. Ta ostatnia odmiana zazwyczaj doskonale komponuje się z okrągłymi zlewami typu bowl.

Często uznając baterie umywalkowe za błahą rzecz, przy jej zakupie staramy się oszczędzić. Ceny nowoczesnych elementów łazienkowych potrafią być czasami zawrotne, co może skłonić niektórych do mniej oryginalnego, tańszego wyboru. Zazwyczaj wtedy najwięcej traci się na samej jakości baterii. Cienka chromowa powłoka tańszych wersji tego elementu doprowadza do szybkiego zarysowania i niszczenia się go. W dodatku matowieje dość intensywnie i szybko.

bateria umywalkowa

Czym charakteryzują się funkcjonalne i trwałe baterie do umywalek?

Baterie umywalkowe, to elementy łazienki składające się z dwóch głównych części: korpusów i wylewek. Oba przedmioty najczęściej wykonuje się z mosiądzu. Niestety żaden z producentów nie podaje na opakowaniu, jaka jest jakość jego stopu, a to ważna informacja. Dlatego najlepiej sprawdza się ważenie tego produktu w rękach. Im jest cięższy, tym większa szansa na jego niezawodność i odporność na zarysowania.

Istotną kwestią przy wyborze baterii jest również materiał, z którego są wykonane głowice służące do regulacji przepływu wody. Najtrwalsze będą te zrobione z ceramiki. Natomiast najgorzej sprawdzają się głowice wykonane z plastiku.

Warto dać szansę produktom, które oszczędzają wodę

Żyjemy w czasach, w których produkt ekologiczny stał się bardzo pożądany. Oszczędzanie wody to niezwykle ważny aspekt współczesnej ekologii. Dla wielu osób możliwość ograniczania jej zużycia jest niemal bezcenna. Jak można oszczędzać wodę dzięki baterii umywalkowej?

O środowisko najlepiej zadba bateria jednouchwytowa, w której łatwo i szybko można ustawić strumień wody oraz jego temperaturę. Od niedawna są pożądane przez klientów również baterie z termostatem, dzięki którym te ustawienia zostają na stałe w naszej umywalce. Warto wiedzieć, że tego typu ekologiczne produkty do łazienek są zazwyczaj oznaczone odpowiednim znakiem na swoim opakowaniu.

Jak dobrać baterię do stylu łazienki?

Przy wyborze stylu baterii warto przede wszystkim kierować się własnym gustem. W końcu codziennie będziesz z niej korzystał, a nie jest komfortowe patrzenie każdego dnia na coś, co nam się po prostu nie podoba. Sprawdź, jak prezentują się baterie umywalkowe na Ekspercilazienek.pl. Być może któraś z nich przypadnie Ci do gustu.

Piękne i oryginalne baterie to niekoniecznie te, które są teraz modne. Wszystko to jest kwestią gustu, a wiadomo, że bywa on różny. Obecnie w urządzaniu łazienek widać tendencję, w której powoli odchodzi się od minimalistycznego stylu na rzecz wyszukanych kolorów i kształtów. Wysokie wylewki, duże korpusy, niestandardowe uchwyty i pokrętła. Nie czujesz tego stylu? Nie musisz, możesz urządzić łazienkę według własnych standardów.