Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Łóżka polecane do sypialni o niewielkim metrażu

łóżka tapicerowane
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Urządzanie sypialni nie zawsze jest proste, zwłaszcza jeśli pomieszczenie charakteryzuje się niewielkimi wymiarami. Zdecydowanie trudniej zaaranżować malutki pokój, szczególnie jeżeli ma w nim stanąć dwuosobowe łóżko. Na szczęście, możliwe jest optyczne powiększenie sypialni. Przekonaj się, jak to zrobić. Podpowiadamy również, jakie łóżka najlepiej sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach.

Łóżko to bez wątpienia najważniejszy mebel, jaki powinien znaleźć się w każdym pokoju przeznaczonym do spania. Najlepiej, aby znajdował się w centralnym punkcie sypialni, ale nie zawsze jest to możliwe. Jeśli tylko możesz, to ustaw mebel na środku pokoju – w taki sposób będzie się świetnie prezentował. Niekiedy jednak koniecznie jest dosunięcie łóżka do ściany, nawet jeżeli korzystają z niego dwie osoby.

Pracownik sklepu z łóżkami Meblove24 podpowiada: Najważniejszym meblem znajdującym się w sypialni jest oczywiście łóżko. Istotne jest jego odpowiednie dopasowanie zarówno do wymiarów pomieszczenia, jak i potrzeb osób, które będą go używały. Dzięki temu łóżko zapewni wygodę podczas snu i odpoczynku, a także wpłynie pozytywnie na wystrój sypialni.

Łóżko idealne do małej sypialni

Wybierając rozmiar łóżka, weź pod uwagę nie tylko własne potrzeby, ale również wymiary sypialni. Najczęściej kupowane są meble o długości 200 cm, ponieważ sprawdzają się najlepiej w przypadku większości osób. Niekiedy konieczne jest wybranie dłuższego łóżka, jeśli dana osoba jest wysoka, ale może to utrudnić ustawienie mebla w małej sypialni. Jeśli chodzi o szerokość, dla jednej osoby zazwyczaj wybierane jest łóżko 90-120 cm, natomiast dla pary 140-180 cm. Dokładne wymiary zależą głównie od indywidualnych preferencji, a także od miejsca dostępnego w pokoju. Jeśli jednak nie możesz sobie pozwolić na duże łóżko, ale chcesz zadbać o własną wygodę, nie wybieraj łóżka węższego niż 90 cm dla jednej osoby i 140 cm dla dwóch osób.

Łóżko najlepiej prezentuje się na środku pomieszczenia, pod ścianą. Takie ustawienie jest szczególnie istotne w przypadku mebla dwuosobowego, ponieważ dzięki temu, dwie osoby mają do niego dostęp z różnych stron. Niestety, wymiary sypialni nie zawsze na to pozwalają. Niekiedy konieczne jest ustawienie łóżka pod ścianą. Na pewno jest to utrudnienie dla jednej z osób, która nie może swobodnie dojść do zajmowanej przez siebie strony. Jeśli bardzo Ci to przeszkadza, zastanów się nad innym sposobem urządzenia pokoju. Czasem wystarczy przestawić inne meble, aby możliwe było ustawienie łóżka zgodnie z Twoimi preferencjami. Zastanów się również nad pozbyciem się z sypialni mebli i przedmiotów, które nie są w niej potrzebne. Być może stoi w niej fotel, z którego korzystasz tylko w sporadycznych sytuacjach. Jeśli tak, przenieś go do innego pomieszczenia. Pozwoli Ci to wygospodarować cenną przestrzeń w sypialni.

Poza tym w trakcie urządzania pokoju do spania pamiętaj o wybieraniu właściwych kolorów mebli. Podczas kupowania łóżka tapicerowanego, postaw na jasne, stonowane odcienie. Dzięki temu optycznie powiększysz pomieszczenie. W niewielkich sypialniach nie powinny być ustawiane ciemne meble, ponieważ przytłoczą one pokój i sprawią, że będzie wyglądał na jeszcze mniejszy, niż jest naprawdę. Nie zapomnij o tej zasadzie również podczas wybierania dodatków do sypialni. Poduszki, koce czy pościel najlepiej sprawdzą się w jasnych kolorach.