Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Od czego zależy cena usługi przeprowadzkowej?

przeprowadzki
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Każdy człowiek przeżywa w życiu przynajmniej jedną przeprowadzkę. Czasami są to tylko częściowe przenosiny, np. wyjazd na studia, a innym razem gruntowna zmiana miejsca zamieszkania. Niemal w każdym wypadku sprawdzą się usługi dobrej firmy transportowej. Od czego zależy cena za poszczególne usługi takiego przedsiębiorstwa? Czy można zrezygnować z jakichś elementów?

Na czym opiera się cennik firm przeprowadzkowych?

Każda firma przeprowadzkowa posiada własny cennik. Determinanty kwoty za przeprowadzkę są jednak zbliżone. Ogólna kwota za usługę przeprowadzkową opiera się zazwyczaj na długości trasy (w liczbie kilometrów) do miejsca docelowego, poziom trudności oraz liczba i rodzaj rzeczy do przewiezienia.

Czasami zamiast pokonanych kilometrów uwzględnia się czas dojazdu (wszelkie korki, roboty drogowe i utrudnienia w ruchu mogą wtedy znacząco wpłynąć na cenę). Ogólnopolskie przeprowadzki w Gdańsku, Białymstoku, Rzeszowie i innych miastach Polski kosztują znacznie mniej niż międzynarodowe przewozy.

W przypadku poziomu trudności usługi zalicza się piętro, na które trzeba wnieść przewożone rzeczy. Obecność udogodnień ułatwiających transport (winda, parking blisko budynku) również wpływają na ogólną kwotę. Duże znaczenie mają także gabaryty i ilość transportowanych przedmiotów, mebli (czasem jest to kilka kartonów czy regałów, a kiedy indziej całe wyposażenie mieszkania, biura).

Sprawdzoną firmą transportową jest prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo Yellow Transport. Choć działa ono na terenie Gdańska i całego województwa pomorskiego, nie ogranicza się tylko do tych rejonów. Pracownicy firmy stosunkowo często dokonują przeprowadzek biur i mieszkań z Belgii lub Niemiec.

Sposoby na manipulowanie kosztami przeprowadzki

Pełna obsługa firmy przeprowadzkowej polega zazwyczaj na pakowaniu rzeczy osobistych, mebli, sprzętów użytku domowego (włącznie z demontażem niektórych elementów). Kolejną sprawą jest gruntowne zabezpieczanie mienia na czas transportu (np. pakowanie w kartony), wynoszenie ich do samochodu. Następnie odbywa się dowóz do docelowego miejsca wraz z wniesieniem wszystkich przedmiotów (niektórzy rezygnują z wnoszenia i dalszych kroków), zdejmowaniem zabezpieczeń, montażem.

Wiele osób woli zaoszczędzić na przeprowadzce poprzez przeniesienie na siebie części obowiązków. Poszczególne pakunki można samodzielnie wnieść, rozpakować i zamontować w przyszłym lokum. Warto poprosić o pomoc znajomych i rodzinę. Niektórzy decydują się również na samodzielny zakup materiałów do pakowania. W takim wypadku usługa przeprowadzkowa opiera się tylko na dowozie.