Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym charakteryzują się biurka loftowe?

biurka loftowe
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Styl loftowy jeszcze do niedawna nie szczycił się w Polsce wielką popularnością. Na szczęście wszystko się zmienia, a na rynku jest do wyboru coraz więcej produktów w tym designie. Meble w stylu loftowym są uniwersalne, nadadzą się więc zarówno do mieszkania, jak i do pomieszczeń firmowych. Co sprawia, że są tak chętnie wybierane?

Charakterystyka biurek loftowych

Wybór mebli do pomieszczenia jest niezwykle ważny — będą nam służyć przez najbliższe kilka lat, muszą więc być przystosowane do nas i naszego stylu życia oraz spełniać wymagania estetyczne. Styl loftowy cechuje się wysoką jakością wykonania oraz prostotą. Mimo że na ich widok może nam przychodzić na myśl surowość, dzięki temu wnętrze zyskuje oryginalny i elegancki charakter. Możemy mieć pewność, że jeśli wybierzemy biurka loftowe do biura, nie będą nikogo rozpraszać właśnie przez swój minimalizm. Ich głównym zadaniem jest funkcjonalność i wpasowanie się w otoczenie, niepotrzebne są więc żadne dodatki czy ozdobniki. Dodatkowo meble w tym stylu zwykle są wykonane z naturalnych materiałów, dzięki czemu bez problemu przetrwają próbę czasu, zachowując nienaganny wygląd. 

Dostosowane do stylu życia

Jeśli decydujemy się na zakup mebli u projektanta, na przykład u firmy Alu Cube, możemy skorzystać z możliwości personalizacji biurka, a nawet zaprojektowanie go od zera — w przypadku zakupu w sklepie meblowym, prawdopodobnie nie będzie takiej opcji. Kolor półek można więc dobierać wedle uznania, a nawet wymienić w przyszłości, jeśli postanowimy zmienić kolorystykę i wystrój mieszkania. Warto pamiętać, że to przedmioty powinny się dostosować do naszego stylu życia, a nie odwrotnie. 

Najnowsze trendy 

Styl loftowy, ze względu na swoją uniwersalność, sprawdzi się w każdym wnętrzu: od mieszkań, po biurowce. Choć ten styl charakteryzują przede wszystkim duże okna i wysokie sufity, bez problemu można wykorzystać go w bloku. Z pewnością nada się nawet do małych pomieszczeń, albowiem może on stanowić samodzielny wystrój lub bazę pod dodatki. Głównymi materiałami używanymi w tym stylu są metale, dlatego architekci wnętrz często przełamują je drewnem lub cegłą. Jeśli chodzi o wystrój firmy, ten styl jest wybierany ze względu na swoją łatwość do zagospodarowania. Konstrukcje złożone z mebli loftowych mogą być duże, nie ma więc problemu z przedzieleniem przestrzeni. Może się to okazać szczególnie przydatne w sytuacji, kiedy jedno pomieszczenie będzie miało kilka różnych zastosowań.