Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Szara łazienka - jak dodać wnętrzu nowoczesnego designu?

szara łazienka z drewnem
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Powstający ze zmieszanych kolorów bieli i czerni odcień szarości coraz częściej wykorzystywany w łazienkach można łączyć z różnymi dodatkami. Określany jako monotonny kolor bez wyrazu idealnie komponuje się z drewnianymi elementami, białym wyposażeniem łazienki oraz czarnymi dodatkami.

Aranżacja szarej łazienki

Toaleta z prysznicem czy wanną?

Wybierając urządzenia do łazienki, należy zastanowić się, które sprawdzą się w niej najlepiej. Niewielkie przestrzenie toaletowe często wyposażane są w prysznice, ponieważ zajmują mniej miejsca. Jednak niezależnie od tego, czy wybrana
zostanie wanna, czy prysznic oba rozwiązania oprawione szarymi płytkami tworzą ciekawe połączenie.

Szara łazienka z drewnem

Dlaczego coraz częściej drewno wykorzystywane jest podczas urządzania toalety? Ponieważ drewniane wyposażenie dodaje ciepła zimnym przestrzeniom. Decydując się na drewno, nadajemy wnętrzu nowoczesnego designu. Czym urozmaicić wystrój toalety? Inwestując w drewniane:

  • akcesoria,
  • parawan,
  • szafki w kolorze ciepłego brązu,
  • podłogę w jasnych odcieniach,
  • dodatki takie jak: figurki, drewniane kosze na pranie,
  • lampy lub kinkiety,
  • blaty.

Aranżacja łazienki może być równie przyjemna, jak tworzenie wystroju pokoju, czy innego pomieszczenia. Szaro oprawiona łazienka doskonale komponuje się z drewnianymi akcentami.

Czarne dodatki

Nowoczesnego stylu można dodać również poprzez wkomponowanie w wystrój ciemnych akcesoriów. Wykorzystywane w kuchni, przedpokoju czy łazience czarne dodatki są równie ciekawym połączeniem co drewniane akcenty. Toaletę przyozdobić można ciemnym wyposażeniem, do którego należy:

Czarne elementy dodają charakteru wnętrzom poprzez swój mocny wygląd i ciekawy design. Wiele aranżacji przestrzeni toaletowych tworzonych przez projektantów wzbogacana jest przez ciemne dodatki. Czarne akcenty wykorzystywane są do tworzenia łazienek w różnych stylach: indurstialnym, retro, a nawet glamour.

Szaro-biały wystrój toalety

Szary kolor w toaletach: publicznych, biurowych, hotelowych, basenowych oraz domowych w połączeniu z klasyczną bielą rozświetlają wnętrze. Biel wykorzystywana podczas urządzania przestrzeni toaletowych to kolor, który idealnie pasuje do stylowego wnętrza. Wyposażając łazienkę w białe akcesoria, można skorzystać z:

Szara łazienka z drewnem i czarnymi dodatkami

Szary odcień to trend, który coraz częściej pojawia się podczas stylizacji nowoczesnych toalet. Łączenie kształtów, kolorów i ciekawych akcesoriów staje się coraz bardziej popularne. Nie należy bać się łączenia nietypowych rozwiązań, ponieważ to one dodają charakteru wnętrzom. Stawiając na połączenie dwóch akcentów: drewna i ciemnych dodatków wzbogacamy wystrój toalety. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom producenci zintegrowali oba rozwiązania tworząc czarne akcesoria z laminatami HPL, odpornego materiału do konstrukcji mebli. Zainwestować można w:

i wiele innych akcesoriów, które bardzo dobrze komponują się w szarej przestrzeni łazienkowej.

Szara łazienka na poddaszu

Funkcjonalna łazienka na poddaszu musi zostać odpowiednio zagospodarowana. Montaż prysznica w toalecie ze skośnym sufitem nie zawsze jest możliwy do zrealizowania, stąd wiele osób decyduje się na zagospodarowanie wnętrza wanną. Drewniane elementy w szarej łazience optycznie powiększają jej przestrzeń. Drewno to idealne połączenie z zimnymi kolorami, jakimi jest biel czy czerń, ponieważ dodaje toalecie przyjemnego ciepłego wyrazu.

Autor tekstu: Katarzyna Szumska z ole.pl