Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Płyn do dezynfekcji - niezbędny w wielu miejscach

płyn do dezynfekcji
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Odpowiednia troska o higienę to gwarancja uniknięcia niebezpiecznych chorób, które mogą prowadzić nie tylko do utraty zdrowia, ale również śmierci. Dlatego stosowanie odpowiednich preparatów, które pomogą nam zadbać o właściwą higienę, powinno być dla każdego priorytetem.

Gdzie stosuje się płyny do dezynfekcji?

Już nie tylko woda z mydłem, ale również inne preparaty wspomogą właściwą higienę. Jednym z nich jest płyn do dezynfekcji. Gdzie można go stosować? Jego przeznaczenie jest bardzo szerokie, ponieważ to za jego przyczyną pozbywamy się z różnorodnych powierzchni chorobotwórczych drobnoustrojów.

W zależności od rodzaju płyn do dezynfekcji może być stosowany zarówno w warunkach domowych, jak i w znacznie bardziej specjalistycznych placówkach, takich jak salony kosmetyczne, przychodnie i wiele innych miejsc, gdzie zachodzi potrzeba dezynfekcji nie tylko rąk, ale również różnego rodzaju powierzchni.

Z czego składają się płyny do dezynfekcji?

Niezwykle istotną cechą, która świadczy o skuteczności płynów do dezynfekcji, jest ich skład. Najbardziej skuteczne są te, które produkowane są na bazie alkoholu. Dlatego ich najważniejszym składnikiem jest etanol.

Oprócz tego, że powinny zawierać alkohol, nie mniej istotne jest także jego stężenie. Skuteczne płyny do dezynfekcji to te, których stężenie alkoholu jest nie mniejsze niż 60%.

Płyny do dezynfekcji - różne pojemności i sposoby aplikacji

Płyn do dezynfekcji, jeśli znajduje się w miejscu publicznym, to powinien zapewniać również łatwą aplikację. Dlatego wiele z nich posiada atomizer, ale można także zdecydować się na płyny w pojemnikach uzupełniających.

Można zakupić je w bardzo różnych pojemnościach - zarówno w niedużych opakowaniach, które sprawdzą się na prywatny użytek, jak i w znacznie większych pojemnościach idealnych do specjalistycznych placówkach.

Koniecznie należy zwrócić uwagę, czy posiadają one odpowiednie certyfikaty i tym samym mogą być bezpiecznie stosowane. Mogą one także różnić się pod względem dodatkowych składników, np. zapachowych.