Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jaką kabinę prysznicową do łazienki wybrać?

kabiny prysznicowe
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Wybór najlepszej kabiny prysznicowej do łazienki nie jest łatwym zadaniem. Pod uwagę należy wziąć kilka czynników, które przekładają się na to, że w naszym przypadku pewne konstrukcje sprawdzą się lepiej od innych. Sklep z kabinami prysznicowymi ma zazwyczaj do zaoferowania różne rozwiązania. Co wybrać?

Tradycyjna kabina prysznicowa

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest obecnie zdecydowanie tradycyjna kabina prysznicowa. Składa się na nią brodzik z odpływem i ściany. Na wyposażeniu takiej kabiny może być również specjalna instalacja, dzięki czemu możemy rozkoszować się znacznie więcej, niż tylko zwykłym prysznicem, a która zmienia naszą łazienkę w prawdziwe mini spa. Kabiny tego typu wykonywane są w różnych wielkościach i kształtach. Znaleźć coś dla siebie mogą tu posiadacze zarówno bardzo małych, jak i przestronnych łazienek.

Sklep z kabinami prysznicowymi ma do zaoferowania również kabiny wykonane z różnych materiałów. Dotyczy to nie tylko ścian, ale również brodzików. Współcześnie większość kabin ma ściany wykonane z plastiku, jednak dostępne są równie kabiny szklane, choć zapłacić za nie trzeba zdecydowanie więcej. Brodziki zazwyczaj wykonuje się z emaliowanej stali albo akrylu. Brodziki akrylowe wybiera się zazwyczaj ze względu na niewygórowaną cenę. W handlu spotkać można czasem również brodziki ze stali polerowanej albo ceramiczne.

Kabina prysznicowa bez brodzika

Ciekawym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa bez brodzika. Może mieć ona bardzo różną formę. Czasem jest to standardowa kabina z normalnymi ścianami, z tym że nie są one osadzone na brodziku, tylko podłodze łazienki. Wykonanie takiego prysznica wymaga oczywiście specjalnej konstrukcji posadzki w łazience. Musi być ona przede wszystkim odporna na działanie wody. Innym rozwiązaniem są kabiny pozbawione również ścian albo wyposażone tylko w jedną. Czasem spotyka się również kabiny wnękowe.

W sklepach z kabinami prysznicowymi znaleźć można często nie tylko kabiny, ale również duży wybór akcesoriów służących do budowania pryszniców bez brodzika, jak listwy odpływowe, ścianki oddzielające, specjalne instalacje prysznicowe i wiele innych. Prysznice takie są co prawda znacznie droższe od tradycyjnych kabin, ale cieszą się sporym zainteresowaniem – głównie ze względu na walory estetyczne takiego rozwiązania.

A może jednak prysznic w wannie?

Kabina prysznicowa w łazience to oczywiście niejedyne rozwiązanie. Wciąż wiele osób decyduje się po prostu na prysznic w wannie. Powodem takiego rozwiązania może być albo brak środków na prawdziwą kabinę prysznicową, albo wyjątkowo mała łazienka, w której kabina się po prostu nie zmieści.

Nie musi to oznaczać oczywiście braku wygody. Współcześnie dostępne są rozwiązania, dzięki którym prysznic w wannie również może być bardzo komfortowy. Można na przykład, zamiast klasycznej kurtyny zainstalować specjalne, szklane albo plastikowe przesłony zapobiegające rozchlapywaniu wody. Taka konstrukcja niewiele właściwie różni się od klasycznej kabiny – oprócz oczywiście tego, że można w niej wziąć również kąpiel.