Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak przygotować swój garaż na wiosnę?

garaż
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Chociaż zima w pełni, co momentami daje się nam we znaki, już niebawem nastaną cieplejsze dni, a w raz z nimi pora na wiosenne porządki. Miłośnicy czterech kółek z pewnością porządkowanie rozpoczną w garażu, w którym przez zimę z pewnością nazbierało się mnóstwo piachu przywleczonego wraz z pośniegowym błotem. Wiosna, to również idealny moment na to, aby zrobić porządek z garażowymi szpargałami.

Porządki i uzupełnienie asortymentu

Wiosenne porządki w garażu warto rozpocząć od ułożenia narzędzi na swoim miejscu. Warto w tym momencie zadbać o organizacje miejsca do przechowywania zarówno narzędzi, jak i innych bardziej lub mniej potrzebnych nam szpargałów. 

Zanim zabierzemy się za układanie rzeczy, dobrze jest zastanowić się nad organizacją przestrzeni. Dobrze jest przed zabraniem się do porządkowania garażu, rozważyć zakup i montaż dodatkowych szafek i półek lub specjalistycznych uchwytów, które umożliwią nam wygodne i bezpieczne przechowywanie np. opon samochodowych. 

Dobrym pomysłem jest również wydzielenie w garażu oddzielnych stref przeznaczonych na różne rzeczy. W jednym miejscu te przeznaczone do samochodu, w innym do majsterkowania i tak dalej. Dzięki temu zawsze będziemy, chociaż mniej więcej, wiedzieli gdzie czego szukać w czeluściach naszego garażu. 

Gdy zorganizujemy już przestrzeń, warto przyjrzeć się znajdującym się w naszym garażu tzw. "przydasiom". Często w miejscach takich jak piwnica, strych, czy garaż przechowujemy wiele tak naprawdę niepotrzebnych nam rzeczy z myślą o tym, że kiedyś jeszcze mogą nam one się przydać. Zastanówmy się więc, czy nie magazynujemy zbyt wiele takich rzeczy – jeżeli coś nie przydało się nam w przeciągu ostatniego roku, z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że nie przyda nam się też i w kolejnych latach.

Czas na niewielkie remonty

Wiosna to również dobry czas na niewielkie remonty. Cieplejsza aura nie tylko wyzwala w nas chęci do pracy, ale również tworzy idealne warunki do np. odmalowania ścian garażu. 

Koniecznie przyjrzyjmy się również kondycji podłogi w naszym garażu. Jeżeli pokrywające je kafle, a tym gorsza posadzka, jest popękana i w kiepskim stanie, warto zastanowić się nad jej odświeżeniem.

Decydując się na ten zabieg, warto zastanowić się nad najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o materiał, który ma pokryć podłogę naszego garażu. 

Dobrym rozwiązaniem jest wykładzina garażowa. Wykładziny garażowe wykonane są z gumy, co ma wiele zalet. Przede wszystkim materiał ten jest łatwy w utrzymaniu czystości – wystarczy posadzkę przemyć wodą, aby pozbyć się większości pojawiających się na niej zabrudzeń. Kolejnym plusem gumowej wykładziny garażowej jest ochrona posadzki. Guma skutecznie zapobiega przedostaniu się do niej substancji takich jak oleje, smarów, czy benzyny. 

Po garażu zadbaj o samochód

Gdy już odświeżymy i uporządkujemy przestrzeń w garażu, nie możemy pozwolić na to, aby przechowywany w jego wnętrzu pojazd, odbiegał od niego standardem czystości. 

Warto więc przy okazji zadbać również o czystość naszego auta, a porządki i niewielki remont w garażu może być ku temu (przy sprzyjającej pogodzie) niezłym pretekstem.

Decydując się na wyczyszczenie samochodu, warto również zabrać się do tego w profesjonalny i zaplanowany sposób. Zanim zabierzemy się do wiosennego czyszczenia, wyposażmy się w koniecznie w profesjonalne środki chemiczne, które pozwolą nam osiągnąć zadowalające, a co najważniejsze trwałe rezultaty. 

Wszystkie potrzebne środki do tego, aby zadbać odpowiednio o każdy, nawet najdrobniejszy, element naszego auta znajdziesz np. na detailingowo.pl.