Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Z jakich pojazdów korzystają firmy przeprowadzkowe?

Przeprowadzki – Warszawa
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Każda profesjonalna firma przeprowadzkowa musi dysponować odpowiednią flotą samochodową. Dzięki niej będziemy mieć pewność, że cały nasz dobytek zostanie przewieziony nie tylko za jednym razem, ale co najważniejsze właściwie dopasowany pojazd, zapewni jak najwyższe bezpieczeństwo przewożonym artykułom. Z jakich pojazdów i materiałów zabezpieczających korzystają ekipy przeprowadzkowe? Wyjaśniamy!

Flota samochodowa firmy przeprowadzkowej

Specjalistyczna flota samochodowa powinna składać się z samochodów o różnym przeznaczeniu, które pomieszczą towary o odmiennych gabarytach. Oprócz tego pojazdy muszą być wyposażone w specjalne elementy ułatwiające ulokowanie i zabezpieczanie artykułów. W zależności od zapakowanych przedmiotów niektóre z nich mogą dodatkowo wymagać wnętrza odpornego na wstrząsy.

Na wyposażeniu firmy Skinder Global oferującej pomoc w przeprowadzkach w Warszawie znajduje się kilka aut. Są to między innymi pojazdy do 3,5 tony dedykowane do przewożenia 1-2 pokojowych mieszkań oraz do 7,5 tony przystosowane do transportu większej ilości rzeczy. Poza tym firma dysponuje samochodami mogącymi przewieźć ładunki powyżej 7,5 tony, które odpowiadają wyposażeniu 3-5 pokojowego lokum.

Warto wspomnieć o tym, że ekipa przeprowadzkowa zajmuje się relokacją maszyn, która realizowana jest przy użyciu specjalistycznych sprzętów, takich jak podnośniki, wózki widłowe, suwnice, dźwigi i urządzenia załadowcze.

Materiały wykorzystywane w trakcie przeprowadzki

Do prawidłowego zabezpieczenia przewożonego dobytku niezbędne są również specjalne materiały zabezpieczające. W związku z tym w zakres usług oferowanych przez Skinder Global Service - Przeprowadzki Warszawa wchodzi dodatkowo dostarczenie klientom zarówno kartonów standardowych do spakowania ubrań, jak i wariantów specjalistycznych przystosowanych do transportu butelek, luster i innych szklanych artykułów. Ponadto klienci mogą wykorzystać solidne skrzynie przeznaczone do bezpiecznego transportu drogocennych zabytków, takich jak obrazy lub rzeźby.

Nie bez znaczenia pozostaje także zadbanie o właściwe zabezpieczenie towarów. Posłużą do tego m.in. folie bąbelkowe, stretch, pianki poliuretanowe oraz narożniki. Co więcej, ekipa przeprowadzkowa stosuje wypełniacze, które oddzielają od siebie poszczególne przedmioty i jednocześnie chronią je przed uszkodzeniem lub zniszczeniem w trakcie jazdy.

Dużym ułatwieniem jest również skorzystanie z materiałów do oznaczania pudeł z rzeczami, które w znacznym stopniu ułatwią i przyspieszą późniejsze wypakowanie dobytku w nowym lokum.