Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Meblościanka czy meble wolnostojące – co wybrać?

meblościanki wiszące
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Urządzenie i wyposażenie mieszkania wymaga czasu, ale i pomysłu. Aranżacji do wyboru jest sporo, a do tych najpopularniejszych stylów z pewnością zalicza się skandynawski, industrialny, a także glamour i hi-tech. Niezależnie jakie wykończenie mebli wybierzecie zawsze stajecie przed dylematem, na co się zdecydować, czy wybrać meblościankę, czy może meble wolnostojące? W dzisiejszym poradniku postaramy się Wam podpowiedzieć.

Mały metraż – meblościanka, ale wisząca

Gdy salon lub sypialnia mają niewielki metraż to trzeba zdecydować się na meble, które nie zajmą dużo miejsca i tu sprawdzą się meblościanki wiszące. Tutaj poszczególne moduły są ze sobą połączone, ale jednocześnie tworzą nowoczesny design. Wśród nich są wiszące witryny, zamknięte, półki czy szafki RTV. W takim przypadku meblościanka znajdzie się na jednej z dłuższych ścian, ale nie zajmie wiele przestrzeni użytkowej. Aby wrażenie lekkości było jeszcze wyraźniejsze można zdecydować się na meble w kolorze białym albo jasnym odcieniu drewna. Wrażenie przestronności potęgują również lustrzane powierzchnie, dlatego meblościanka wiszące z frontem na wysoki połysk i podświetlanym szkłem może być doskonałym wyborem. W przypadku małego metrażu może sprawdzić się także opcja mebli posadowionych na nóżkach. One również w mniejszym stopniu przytłaczają wnętrze niż meble postawione bezpośrednio na podłodze.

Duży metraż – meble wolnostojące rozstawione w całym pokoju

W przeciwieństwie do małego metrażu w dużych pomieszczeniach można pozwolić sobie na wszystko. Dlatego w tym przypadku warto wykorzystać dostępną przestrzeń w pełni i postawić na meble wolnostojące. Osobno ustawiona komoda, witryna czy szafka RTV mogą świetnie się prezentować. W ten sposób można stworzyć też wnętrze w stylu japońskim, gdzie meble nie są postawione bezpośrednio przy ścianie, a często bliżej środka pokoju czy w różnych miejscach. Meble online w sklepie Modeca to zarówno moduły wolnostojące, jak i tradycyjne meblościanki, zatem na pewno znajdziesz coś odpowiedniego. Warto podkreślić, że jest sporo wariantów ustawienia mebli do wyboru. Można też zdecydować się na część modułów stojących a część wiszących. Takie rozwiązanie na dużym metrażu także się sprawdzi i na pewno wnętrze będzie bardziej urozmaicone.

W przypadku podziału pokoju na strefy warto zdecydować się na pojedyncze moduły

Mowa była o ustawianiu mebli zgodnie z feng shui, a także zen, bo z tych filozofii czerpie styl japoński. Warto więc pozostać w duchu uporządkowania, a jednocześnie minimalizmu i podzielić pokój na strefy. W każdej strefie znajdą się meble wolnostojące, które będą ją współtworzyć. Strefę garderobianą w sypialni stworzy komoda i szafa, a także lustro. Strefę sypialnianą – łóżko i szafki nocne, a użytkową witryny wiszące i regały. Oczywiście im mniejsza przestrzeń, tym mniej powinno być mebli, aby „przepływ energii”, a w przypadku bardziej pragmatycznego podejścia – ergonomia, były zachowane.

Meblościanka do tradycyjnej a meble wolnostojące do nowoczesnej aranżacji – czy zawsze jest to regułą?

Meble online można zakupić w sklepie modecameble.pl i warto wiedzieć, że znajdziesz tu zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne bryły meblowe. Zatem możesz stworzyć wnętrze w stylu prowansalskim, skandynawskim, industrialnym, a nawet hi-tech. W przypadku tej ostatniej stylistyki najlepiej sprawdzą się wiszące meblościanki na wysoki połysk. Pomiędzy nimi można wkomponować wiszący telewizor, a na szafce RTV postawić wieżę hi-fi. Z kolei w stylu skandynawski sprawdzi się połączenie drewna i gładkiej powierzchni albo jasnego odcienia rysunku drewna na całych frontach. Ponadto dobrze będą się prezentować meblościanki na wysokich nóżkach, bo takie są kwintesencją tego stylu. Meblościanki z widocznymi ryflowaniami bez wątpienia nawiązują do bardziej klasycznych modułów meblowych. We wnętrzu można postawić też na eklektyzm w tym przypadku może sprawdzić się zarówno meblościanka, jak i meble wolnostojące.

Wybór pomiędzy meblościanką a meblami wolnostojącymi powinien być łatwy. W końcu wiesz, na jakim efekcie Ci zależy.