Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy ogrzewanie podłogowe elektryczne sprawdzi się w każdym budynku?

ogrzewanie podłogowe elektryczne
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Planujesz budowę domu, a może gruntowny remont mieszkania? W jakiej sytuacji możesz pozwolić sobie na ogrzewanie podłogowe elektryczne? Czy sprawdzi się ono w każdym obiekcie, również użyteczności publicznej? Czytaj dalej i poznaj podstawowe informacje na temat nowoczesnego ogrzewania budynków.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne – podstawowe informacje

Nowoczesne metody ogrzewania obiektów przestają być nowinką czy ciekawostką. Są dziś stałą częścią naszej codzienności, pomagając zmieniać ją na lepsze. Co trzeba wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym elektrycznym pod panele lub płytki? Jest to rodzaj ogrzewania płaszczyznowego, realizowanego na dużej powierzchni, ale z niską temperaturą, jeśli będzie porównywana do wartości uzyskiwanych przy pomocy standardowych grzejników. 

Możemy wyróżnić ogrzewanie w wylewce, które realizowane jest przez kable grzejne oraz ogrzewanie na już wylanej wylewce realizowane dzięki matom grzejnym i foliom grzejnym. Kable grzejne są przewodami o wysokiej odporności, zakończonymi przewodem zasilającym i odpowiednio zabezpieczonymi. Dzięki wysokiej elastyczności można sprawnie dopasować je do wielkości i rodzaju podłoża, a także w łatwy sposób zamontować. Ze względu na to, że jest to ogrzewanie w wylewce, trzeba pomyśleć o nim już na etapie prac projektowych domu.

W przypadku już wybudowanego domu, biura czy obiektu użyteczności publicznej, na etapie prac remontowych i modernizacyjnych można zdecydować się na ogrzewanie z matami albo z foliami grzewczymi, układanymi pod materiałem wykończeniowym podłogi. Maty i folie to gotowe urządzenia, łączone w zestawy i dobierane tak, aby uzyskać optymalny poziom ciepła dla mieszkańców i użytkowników przez cały rok, w ciągu dnia i nocą.

Najważniejsze zalety ogrzewania podłogowego elektrycznego

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne systemy grzewcze, rezygnując z tradycyjnych rozwiązań? Dostępne dziś ogrzewanie elektryczne oferuje imponującą liczbę korzyści. Najprzyjemniejszą i odczuwaną zaraz po uruchomieniu systemu jest komfort. By w całym obiekcie zapanowało ciepło, wystarczy ustawić odpowiednią temperaturę i gotowe! Można zapomnieć o kontrolowaniu pracy urządzeń, dokładaniu opału czy regularnej konserwacji. 

Najważniejszą zaletą jest jednak oszczędność nie tyle czasu, ile wydatków. Dzięki takiemu systemowi można cieszyć się miłym ciepłem w domu, ograniczając jednocześnie wydatki na ogrzewanie. Kable, folie i maty są rozwiązaniami energooszczędnymi, a zarazem – niezawodnymi i wydajnymi. Stała temperatura utrzymywana jest w pomieszczeniu przez cały czas, bez jakichkolwiek strat ciepła.

Nowoczesne systemy grzewcze – podsumowanie 

Jak zatem widzisz, na ogrzewanie podłogowe elektryczne mogą zdecydować się osoby planujące budowę wymarzonego domu i biura, jak i te przeprowadzające prace remontowe i modernizacyjne. Taki rodzaj ogrzewania sprawdza się w budynkach mieszkalnych oraz w obiektach użyteczności publicznej. 

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o możliwościach zastosowania i największych zaletach nowoczesnych systemów grzewczych? Odwiedź teraz stronę NaSwoim.com.pl i zapoznaj się z ofertą firmy.