Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Inteligentny dom i biuro - zdalna obsługa w zasięgu ręki

Inteligentny dom
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Można śmiało wysunąć stwierdzenie, że inteligentny dom to marzenie każdego. W dzisiejszych czasach ten sen jest na wyciągniecie ręki. Inteligentny dom to system dający możliwość zdalnego sterowania przedmiotami, nawet przy użyciu aplikacji na telefonie. Koniecznie sprawdź, jaki obszar technologii domowej obejmuje oprogramowanie ułatwiające życie!

Inteligentny dom to przyszłość!

Przyszłość jest dziś. To stwierdzenie nie pozostawia złudzeń, modernistyczna technologia wpływa na każdy aspekt życia domowego. Inteligentny dom ma za zadanie ułatwienia funkcjonowania w obrębie domostwa. Decydując się na ten wariant pomocy domowej, można oszczędzić wiele czasu i wykorzystać go na przyjemności. Smart Home oparty na systemie EXTA LIFE od firmy Zamel posiada wiele funkcji, które pozwolą Ci na zarządzanie czterema kątami przy pomocy jednego urządzenia. Dzięki temu możesz kontrolować instalację świetlną, ogrzewanie, rolety, a nawet napęd bramy wjazdowej na podwórko! Urządzenie jest kompatybilne z mobilnymi urządzeniami opartymi na Androidzie lub IOS. System jest stworzony tak, by wyróżniał się prostotą w obsłudze. Starannie przyłożono się do tego, by zminimalizować utrudnienia związane z instalacją i konfiguracją, a przebieg był sprawny i intuicyjny. 

Inteligenty dom - funkcje systemu

Smart Home wpływa na prawie każde urządzenie w domu, a w tej części artykułu szczegółowo opisane zostaną możliwości, jakie daje nam system EXTA LIFE. 

Za jasno lub za ciemno? Kontroluj oświetlenie! 

Najnowocześniejsza technologia w tym wypadku nie kończy się tylko na włącz/wyłącz oświetlenia w pomieszczeniu znajdującym się po drugiej części domu. Rodzi się pytanie, co jeszcze jest możliwe? System pozwala na kontrolowanie poziomu jasności danych urządzeń. Innymi słowy, jeśli lampa świeci za mocno, przy użyciu aplikacji mobilnej możesz zmniejszyć jej jasność. 

"Idź podkręć ogrzewanie, bo zimno się robi", nie łatwiej użyć telefonu?

Dla niektórych może się okazać najważniejszą funkcją w całym systemie oferowanym przez Zamel. Posiadacz inteligentnego domu może kilkoma kliknięciami zmienić temperaturę ogrzewania w pomieszczeniu i kontrolować klimatyzację. W dodatku urządzenie jest tak zaprojektowane, by poziom ciepła zmieniał się automatycznie w zależności od godziny lub dnia!

Strach przed włamaniem, niezasłonięte rolety, a łózko jest za wygodne? Włącz aplikację!

System EXTA LIFE pozwala kontrolować wszystkie rolety okien w twoim domu. Tak samo w przypadku ogrzewania, dzięki kontrolerowi jesteśmy w stanie włączyć automatyczne odsłanianie i zasłanianie rolet w danych godzinach. Istnieje możliwość kontroli nad wszystkimi zasłonami. Firma Zamel poszła o krok do przodu dając użytkownikom dodatkową opcję zarządzania pojedynczymi jednostkami.

Po co wychodzić z auta, jak można bramę otworzyć zdalnie?

Wystarczy włączenie aplikacji, jedno kliknięcie i brama otworzy się przed właścicielem systemu lada moment. Nie potrzeba żadnych czynności fizycznych ani wychodzenia na mróz w zimowe wieczory.

Inteligentny dom - wady i zalety

Przedstawione zostały funkcję, które ułatwiają nam życie codzienne. Dzięki prostej obsłudze i pomocy domowej w postaci modernistycznej technologii posiadamy więcej czasu na własne przyjemności. Dobrą cechą oprogramowania jest dwukierunkowość między kontrolerem a odbiornikiem, co daję szybkość w przesyłaniu informacji między urządzeniami. Funkcje logiczne wmontowane w EXTA LIFE mają również pozytywny wydźwięk. Plusy i minusy inteligentnego domu są zróżnicowane, jednak przeciwwskazań do zamontowania u siebie Smart Home jest o wiele mniej.