Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie są najpopularniejsze rodzaje oczyszczaczy powietrza?

oczyszczaczy powietrza
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które warto posiadać w swoim domu. Może poprawić jakość Twojej rodziny, a także pozytywnie wpłynąć na samopoczucie każdego z Was. Chcesz kupić oczyszczacz i nie wiesz, na jaki rodzaj się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, jakie są najpopularniejsze rodzaje tego urządzenia i czym się między sobą różnią.

W jaki sposób działa oczyszczacz powietrza?

Urządzenia do oczyszczenia stosowane są w celu pozbycia się różnorodnych zanieczyszczeń, takich jak kurz, smog, nieprzyjemne zapachy oraz alergeny. Są to także drobnoustroje i roztocza.

Mechanizm działania całego urządzenia nie jest skomplikowany. Oczyszczacz przeznaczony do użytku domowego posiada wentylator wymuszający obieg powietrza, które jest zasysane do urządzenia. Tam jest filtrowane i ponownie uwalniane do otoczenia. Dzięki temu jest ono świeże, czyste i wolne od wszelkich zanieczyszczeń. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe funkcje, takie jak jonizowanie czy nawilżanie powietrza.

Jakie są rodzaje oczyszczaczy powietrza?

Przeglądając ofertę sklepów oferujących urządzenia do oczyszczania, tak jak np. https://e-oczyszczacz.pl/, można zauważyć, że poszczególne modele nieco się od siebie różnią. Najpopularniejsze rodzaje to: oczyszczacz powietrza z nawilżaczem, oczyszczacz z jonizatorem, a także urządzenia dla alergików. Co wyróżnia każde z nich?

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Ten rodzaj oczyszczacza będzie dla Ciebie dobrą propozycją, jeżeli źle znosisz sezon grzewczy. Zimą powietrze w mieszkaniach jest zdecydowanie suche. Może to powodować problemy z oddychaniem, a nawet podrażnienia skóry. Urządzenie to pozwala więc na eliminacje nie tylko zanieczyszczeń, lecz także problemu suchego powietrza. Wyróżnić można oczyszczacz powietrza z nawilżaczem parowym, ewaporacyjnym oraz ultradźwiękowym.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Ten oczyszczacz, dzięki zastosowaniu specjalnej technologii. przywraca równowagę jonową w pomieszczeniu, w którym pracuje. To w efekcie znacznie poprawia komfort życia i codziennego funkcjonowania wszystkich domowników. Urządzenie to w dokładny sposób eliminuje mikroorganizmy chorobotwórcze i alergeny.

Oczyszczacz powietrza dla alergików

Urządzenia te powstały z myślą o osobach zmagającymi się z alergiami. Cechują się swoim specyficznym działaniem. Są w stanie usunąć nie tylko pyłki roślin, lecz także zarodniki pleśni, roztocza i drobnoustroje. Taki rodzaj oczyszczacza musi być wyposażony w filtry wysokiej jakości - tylko wtedy jego praca będzie naprawdę skuteczna i wydajna.