© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Rolety plisowane - czy warto je mieć w swoim domu?

Rolety plisowane
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Znane przysłowie mówi, że „diabeł tkwi w szczegółach”. Powiedzenie to idealnie odnosi się do urządzania wnętrza domu lub mieszkania, gdzie każdy szczegół ma znaczenie estetyczne i praktyczne. Prawdziwą zagwozdką jest odpowiedni wybór dekoracji okien. Czy rolety plisowane spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób? Jakie są ich zalety?

Komfort i funkcjonalność

W obecnych czasach tradycyjne firanki i zasłony zastępowane są bardziej nowoczesnymi i wygodnymi rozwiązaniami. Żaluzje plisowane umożliwiają regulowanie natężenia światła, wpadającego przez okno, wedle potrzeb użytkownika. Można nimi zasłonić całe okno lub tylko wybrany fragment w zależności od tego, czy potrzeba ochronić się przed mocnym słońcem, czy spojrzeniem przechodniów. Roleta plisowana będzie idealna do pomieszczeń przeznaczonych do pracy, snu, czy relaksu.

Dopasowanie do każdego rodzaju okien

Rolety na wymiar przeznaczone są do każdego rodzaju prostokątnego okna. Posiadają dwie szyny pozwalające na przesuwanie materiału w górę i w dół. Trzyszynowe żaluzje umożliwiają zmianę wysokości dwóch warstw materiału, co jest dodatkowym atutem przy regulacji natężenia światła wpadającego przez okno. Nietypowe plisowane żaluzje w kształcie trapezów lub trójkątów sprawdzą się również w przypadku przeszkleń o niestandardowym kształcie. Plisowane rolety można zamontować na stałe w ramie okiennej lub w świetle szyby, a także na zewnątrz wnęki okiennej. Rolety harmonijkowe idealnie sprawdzą się w przypadku montażu bezinwazyjnego, dzięki zastosowaniu przyklejanych kątowników lub plastikowych zaczepów. Dużym atutem rolet plisowanych jest ogromny wybór koloru wybarwienia szyn i komponentów, który można dopasować do każdego rodzaju okna niezależnie czy jest ono aluminiowe, plastikowe czy drewniane. Warto zastanowić się jakiego typu mechanizm przesuwny wybrać. Czy będzie to mechanizm sznurkowy, koralikowy, czy może z ozdobnymi uchwytami, to kwestia indywidualnego gustu. Praktycznym rozwiązaniem dla ludzi, ceniących sobie wygodę, jest posiadanie żaluzji z napędem elektrycznym, które można sterować za pomocą przycisku lub pilota.

Rodzaj i kolor tkaniny dopasowany do potrzeb

Dopasowanie materiału, z którego wykonana jest roleta do wystroju wnętrza, jest bardzo ważna. Można użyć tkaniny przezroczystej, półprzezroczystej, przyćmionej, blackout, a także tkaniny wyposażonej w metalizowany tył, która odbija promienie słoneczne. Każda z nich posiada inny stopień tłumienia promieni słonecznych w zależności od potrzeb. Tkaniny jednolite, wzorzyste, strukturalne bądź z zamówionym nadrukiem dopasują się zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Do łazienki lub do zacienionych pomieszczeń warto wybrać rolety wykonane z materiału niechłonącego wilgoci, natomiast do kuchni idealnie sprawdzi się tkanina odporna na zabrudzenia.

Roleta plisowana to bardzo dobry wybór aranżacji okna. Jest funkcjonalna, wygodna w użyciu i dopasuje się do każdego wnętrza. Sklep internetowy oferujący duży wybór rolet plisowanych spełni oczekiwania osoby dbającej o codzienną wygodę i względy estetyczne swojego wnętrza.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry