Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Malowanie farbami Beckers – kolory na Twoim grzejniku

Malowanie grzejnika
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Gdy chcemy odświeżyć wygląd pomieszczenia, najczęściej decydujemy się na przemalowanie ścian lub sufitu. Niewiele osób decyduje się na przemalowanie np. starego grzejnika. W nowoczesnym budownictwie stosuje się zwykle ogrzewanie podłogowe, co jednak zrobić, gdy mamy w mieszkaniu nieestetyczne grzejniki? Kolory farb Beckers pozwolą nadać starym kaloryferom nowe życie.

Pożądany efekt pozwoli Ci uzyskać wodorozcieńczalna emalia Beckers – kolory emalii z powodzeniem dobierzesz również do kolorów ścian, jeśli także malowane były farbami tej marki.

Jak przygotować grzejnik do malowania?

W pierwszej kolejności wyczyść kaloryfer. Przetrzyj go wilgotną szmatką, a jeśli farba na grzejniku łuszczy się lub widać zacieki ze starej farby – najlepiej będzie go przeszlifować. Przyda Ci się wówczas metalowa szczotka lub papier ścierny. Gdy już wygładzisz powierzchnię, pamiętaj aby ją odpylić – zrobisz to przy użyciu np. odkurzacza lub ściereczki.

Drugim krokiem będzie odtłuszczenie grzejnika. W tym celu przetrzyj go szmatką z dodatkiem benzyny ekstrakcyjnej. Jeśli Twój grzejnik jest naprawdę wiekowy, warto przed malowaniem powlec go antykorozyjną farbą do metalu i odczekać 24h.

Malowanie grzejnika farbami Beckers – kolory ożywią pomieszczenie

Jeśli będziesz malował grzejnik w sezonie grzewczym, nie zapomnij go zakręcić. Kaloryfer musi zupełnie ostygnąć, więc zrób to co najmniej 12 godzin przed rozpoczęciem malowania.

Do odświeżenia grzejnika najlepiej zastosować emalię Beckers Designer Universal. Kolory Beckers to gama stonowanych i pastelowych odcieni, które nadadzą Twojemu grzejnikowi świeżej elegancji. Paleta kolorów Beckers Designer Universal dostosowana jest do kolorów farb do ścian i sufitów Beckers Designer Colour, więc możesz stworzyć spójny efekt w swoim pomieszczeniu. Dowiedz się więcej.

Jak malować? Kilka wskazówek

Farbę przed użyciem dokładnie wymieszaj. Nałóż na grzejnik maksymalnie dwie warstwy farby, w odstępach minimum 6h. Jeśli malujesz grzejnik ręcznie, najpierw nałóż farbę pędzlem w miejscach trudno dostępnych, np. w zagięciach, wklęsłych elementach itp. Części wypukłe możesz malować wałkiem z krótkim włosiem lub wałkiem gąbkowym. Tylną część kaloryfera najwygodniej będzie pomalować przy użyciu długiego i wygiętego pędzla.

Jeśli renowację grzejnika przeprowadzasz w sezonie grzewczym, przed wpuszczeniem do niego z powrotem ciepłej wody, odczekaj 24h. Później już tylko ciesz się tym, jak kolory Beckers odmieniły Twoje wnętrze.