Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wybrać hokery do kuchni?

hokery do kuchni
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Krzesła barowe kojarzą się z restauracjami i barami, jednak nowoczesne hokery można swobodnie umieścić także w przestrzeni domu lub mieszkania. Wysokie stołki to jedne z elementów, które coraz częściej spotyka się w domowych kuchniach. Dzieje się tak dlatego, że niezależnie od wielkości pomieszczenia są bardzo praktycznym uzupełnieniem wnętrza, które wnosi do każdej kuchni nutkę najbardziej wyszukanego stylu.

Nowoczesne hokery do kuchni w każdym stylu

Dziś rynek oferuje szeroką gamę krzeseł barowych, które można umieścić także w kuchni. Pasują do przestrzeni nowoczesnych, klasycznych, industrialnych, a nawet retro. Tak naprawdę ważne jest, aby wybrać odpowiedni model zgodnie z indywidualnymi potrzebami i przeznaczeniem, jakie zamierzasz mu nadać. Najważniejszymi aspektami, na które należy zwrócić uwagę, gdy wybierasz hokery do kuchni są: wysokość siedziska, rodzaj oparcia i rodzaj nóg oraz czy chcesz, aby był on tapicerowany, czy nie. Połącz dobrze te aspekty, a otrzymasz idealne krzesło dla siebie!

Z oparciem lub bez niego? Hokery do kuchni – nowoczesne rozwiązania

Designerskie hokery kuchenne, które są dostępne w naszym sklepie to nowoczesne rozwiązania, które mogą stać się idealnym uzupełnieniem wysokiego stołu lub blatu w kuchni. Powszechnie rozróżnia się trzy rodzaje takich krzeseł, które klasyfikuje się na podstawie typu oparcia:

  • Samo siedzisko – takie hokery kuchenne są idealne, gdy chcesz ukryć je pod blatem lub szukasz lekkiego i minimalistycznego, wysokiego stołka. Zaprojektowane zostały do krótkiego użytkowania np. podczas jedzenia śniadania.
  • Niskie oparcie – tego rodzaju hokery kuchenne przez długi czas były najbardziej popularnymi rozwiązaniami. Małe oparcie pozwala siedzieć dłużej w wygodnej pozycji, ponieważ podpiera dolną część pleców.
  • Wysokie oparcie – to modele z siedziskiem podobnym do krzesła. Wyglądają na bardziej masywne, bo wizualnie zajmują więcej miejsca, ale pozwalają zachować bardziej naturalną i wypoczętą pozycję, ponieważ w pełni podpierają plecy. Są odpowiednie, jeśli zamierzasz pozostać w pozycji siedzącej przez dłuższy czas.

Wybór odpowiedniego oparcia związany jest głównie z przeznaczeniem, jakie nadasz takiemu siedzisku. Musisz zdecydować, czy designerskie hokery typu nowoczesny, futurystyczny model Miura będą bardziej elementem dekoracyjnym wnętrza przeznaczonym do wykorzystania na bardzo krótki czas, na przykład na śniadanie lub przekąskę, czy będzie to raczej krzesło jadalniane. Jeśli zamierzasz siedzieć na nim dłużej, poszukaj ergonomicznego siedziska z oparciem np. hoker Ainer 60, które jest wykonane z wygodnego i wytrzymałego materiału.

Jak wybrać idealne hokery kuchenne?

Sama wygoda siedziska i oparcia to nie wszystko. Nowoczesne hokery do kuchni muszą być także praktyczne w użytkowaniu. Przydatną funkcją jest regulowana wysokość. Dzięki niej każda osoba może dopasować wysokość krzesła do swojego wzrostu oraz do wysokości stołu lub baru w pomieszczeniu, w którym będzie użytkowane. Jednak coraz częściej hokery do kuchni mają nieregulowaną wysokość, którą można dobrać w zależności od swoich wymagań. Takie rozwiązanie wygląda bardziej estetycznie i w przeciwieństwie do tego z regulowaniem, bardziej pasuje do domowych kuchni.

Niezwykle praktyczny jest podnóżek. Drążek, na którym można położyć stopy, jest bardzo ważny, ponieważ daje odpoczynek nogom i poprawia komfort użytkowania hokera. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane jest wysokie krzesło kuchenne. Większość hokerów do kuchni jest wykonana z tworzyw sztucznych, ponieważ są one łatwiejsze do czyszczenia. Jednak w naszym sklepie znajdziesz także nowoczesne hokery z drewnianym siedziskiem oraz bardzo eleganckie siedziska wykończone aksamitem. Wybór należy do Ciebie. Ważne jest tylko, aby dobrany hoker był zgodny pod względem wyglądu ze stylem dekoracyjnym, który dominuje w Twojej kuchni.

Hokery kuchenne o odpowiedniej wysokości

Ważna jest nie tylko jakość i wygoda hokerów kuchennych, ale także ich wysokość. Jest to wymiar, na który musisz zwrócić uwagę, jeśli chcesz, aby wysoki stołek kuchenny był użyteczny. Przestrzeń między blatem lub stołem a hokerem musi być wystarczająco szeroka, aby nogi mogły się swobodnie poruszać, a użytkownik siedziska czuł się komfortowo. Aby zapewnić poczucie wygody podczas siedzenia, odległość od blatu do siedzenia musi wynosić co najmniej 25 cm. W przypadku połączenia między stołem a krzesłem do kuchni lub jadalni ta odległość zwykle nie przekracza 30 cm. Dlatego, aby znaleźć idealne hokery do kuchni, musisz zmierzyć wysokość baru lub stołu i na tej podstawie wybrać odpowiedni model.

Niezależnie od tego, czego potrzebujesz, my mamy rozwiązanie idealne dla Ciebie! Zacznij więc od przejrzenia naszej kolekcji hokerów do kuchni, ponieważ jesteśmy pewni, że znajdziesz kilka opcji, które przypadną Ci do gustu. Teraz tylko pozostanie Ci podjęcie decyzji, złożenie zamówienia, a my szybko dostarczymy zamówienie do Twojego domu.

Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałym asortymentem naszego sklepu. W DotDesign znajdziesz nowoczesne krzesła do jadalni, komfortowe fotele do salonu oraz wygodne fotele biurowe.